UIT AALST DE CARNAVAL 1950 DE BALS. EN NU.HALF VASTEN. JAARGANG. - NUMMER 8. 4 MAART 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partij Stad Aalst. Het was een Reuzensucces op gans de lijn. - De Feestbestuurder, de Heer Alfred Kelders, ere-burger der Stad Aalst, en met hem het ganse Feestkomiteit en het Stadsbe stuur, verdienen den dank van al de Aalste- naars. - Het weder heeft er natuurlijk veel toe bijgedragen, maar de aanwerving was met veel smaak gedaan, de organisatie was perfekt. De aangeworven groepen waren uiterst tevreden en alle Aalsterse neringdoeners, laat ons zeggen de neringdoeners in het ganse omliggende, zullen goede zaken ge daan hebben. - Aalst was te klein om de 150.000 bezoekers te ontvangen en zonder de kordate hulp van Rijkswacht en Politie was het een ware overrompeling geweest. Voor de eerste maal heeft een Minister de Carnaval van Aalst bijgewoond. De Heer Lilar, Minister van Justitie, evenals zijn dame en zijn dochter, hebben de uitnodi ging willen beantwoorden. Zij waren uiterst tevreden en konden, zo min als de andere officiële genodigden, vermoeden dat de Car naval van Aalst zo belangrijk was. Ten einde de Gemeente-overheden van B1NCHE te overtuigen van het verschil dat er bestaat tussen de Carnaval van Binche en die van Aalst, heb ik voorgesteld om volgend jaar het gemeentebestuur van Binche naar Aalst uit te nodigen. Het Stadsbestuur van Aalst heeft in 1946 goed gedaan de Heer Kelders, de vader en de ziel van de Aalsterse Carnaval, tot erebur ger der Stad Aalst te benoemen, voor al wat hij voor zijn geboortestad heeft gedaan en voor de nationale en internationale beroemd heid die Aalst verworven heeft. - HIJ heeft zijn doel bereikt, maar er zijn er toch nog veel die het niet kunnen slikken. G.D.S. Het Bal van "VoorTaal en Vrijheid,, kende een groot succes. Honderden deelnemers ver drongen zich in de rijkelijk opgesmukte zaal. Er was leute en plezier een sterk orkest van 16 muzikanten bracht een echte Carnaval stemming. Te middernacht werd Mejuffer Estelle De Stobbeleir, in Hongaarse Prinses, tot Koningin van het Bal 1950, met algemeen heid van stemmen uitgeroepen. De "Oude Garde,, bracht een nieuwig heid. - Buiten het "Victoria-Orkest,, werd een Amerikaans Orgel, bespeeld door een buiten gewoon groot artist uit Lokeren, ten gehore gebracht. Het was impressionnant ais orkest en orgel samenspeelden. - Met algemeenheid van stemmen werd Mejuffer Verstrael (Légion d'Honneur) tot Koningin van het bal verko zen met als ere-dames Mejuffer De Stobbe leir en Mevrouw Louis De Ridder, als Irène Forsyte, uit de film "La Dynastie des Forsyte,,. - De twee bals kenden nog een groter succes dan de vorige jaren. En de Uitstap van de Dinsdag-namiddag was iets onvergetelijks. Ruim vier duizend gemaskerden vergezelden de "Oude Garde,,. Het weder was opnieuw van de partij en de Aalsterse-Carnaval werd op luisterrijke wijze besloten. Het Bal van de "Symphonie,, heeft plaats op Zaterdag 18 Maart. - Dezelfde orgelist zal zijn medewerking verlenen. - Het Bal gaat door in de RINK. - Prachtige prijzen aan de mooist gekostumeerden. EN DAN... Het vermaard verkleed Kin derbal van de Liberale Damesbond, op Zondag 19 Maart, in het "Burgershuis,,. De leden van de bond kunnen hun kinderen, die deelnemen aan het bal, nog laten inschrij ven tot Zondag 11 Maart, bij de Voorzitster Mevr. Van den Eede.

Waarheid | 1950 | | pagina 1