Een beetje Eerlijkheid. DWANG.... Waarom dat Verschil Maakt propaganda voor de WAARHEID Oproep tot al onze Vrienden en Sympathisanten. In verband met de Volksraadpleging Niemand mag onverschillig blijven aan de stemming in zake Leopolds-kwestie die plaats heeft op 12 Maart a.s. De stemming is verplichtend en alle Belgen moeten hun stem uitbrengen in de een of de andere zin. De C.V.P. en de Socialisten hebben reeds genoeg herrie gemaakt opdat iedereen vol doende ingelicht weze over deze netelige kwestie die een einde moet nemen. Niemand mag onverschillig blijven en er mogen geen witte brieven zijn. Het is een gewetenskwes tie van het hoogste belang voor ons land. G.D.S. Ik kan goed aannemen dat de Liberale Partij zich buiten de strijd van de Leopold-lII- kwestie houdt. - Ik neem goed aan dat onze vertegenwoordigers het gegeven woord om buiten den strijd te blijven eerbiedigen. - Ik neem goed aan dat het een kiese kwestie is en dat er gevaar bestaat voor de eenheid van het Land en voor onze Dynastie. - In een woord Ik neem alles aan en als Liberalen weten wij genoeg wat wij te doen hebben. Maar ik kan niet aannemen dat er niet gereageerd wordt op zekere feiten, zo onnauwkeurig en zo oneerlijk dat zij den indruk geven dat wij dwaze en domme suffers zijn. Zo bij voorbeeld NEEN stemmen is zich medeplichtig maken met de Duitsers die onze Koning ontvoerd hebben. Dat is nu toch in tegenstrijd met de waar heid want onder die hevige Leopoldgezinden zijn de verraders van het V.N.V. die zoveel Belgen hebben verraden en de schuld dragen dat er zoveel Belgen in de Duitse concen tratiekampen zijn omgekomen. Het is toch in tegenstrijd met de waarheid te schrijven dat als men NEEN stemt, dat men voor de republiek is. Als er nu een partij is die Koningsgezind is en die de verdedigster is geweest en dit ten allen tijde van het Koningdom, dan is het de Liberale Partij. De tweedrachtzaaiers en de verdelers van het land, zitten in het andere kamp. - Het waren toch ook de V.N.V.ers, onder de kreet van Voor het Belgieksken, nieksken, die nu ook de grootste roepers zijn. Dat de volksraadpleging een gevaar is voor het Land, dat nemen wij aan en onze voor aanstaande voormannen hebben nooit anders gezegd. - Als de volksraadpleging er doorgekomen is, dan is het omdat de C.V P. het zo heeft gewild. - Waarom nu zeggen dat het gevaarlijk is Dat wisten zij toch van te voren... De C.V.P. gaat over tot maatregelen zoals over honderd jaar, in den tijd van Woeste en de saucissen In de huizen worden omhalingen gedaan en fotos verkocht.. Iemand die weigert krijgt als antwoord "Dus gij zijt tegen de Koning,,. Is de stemming dan niet meer geheim Zijn de mensen dan niet meer vrij En men stuurt bij sommige winkeliers dames en heren die daar klant zijn of die er toch iets te zeggen hebben. Waarom??? Moet het zo gaan Moet het op die ma nier gewonnen worden Onze politie heeft bepaalde instrukties in zake verkeer en parkeren. Goed zo. Maar waarom bij voorbeeld worden de automobilisten die 's avonds NA acht uur en die het alternatief parkeren niet meer eerbie digen opgeschreven inplaats van een verma ning te geven zoals in alle grote steden. En waarom mag de Sarma, gedurende de werkuren, laden en lossen in het moeilijke "GAT,, van de Kattestraat en waar alle ver keer om zo te zeggen onmogelijk is geworden. Waarom moeten die het alternatief station neren niet eerbiedigen En vooral in vollen dag Wat zegt de verdediger van de Midden stand daarover Heeft M. Moyersoen hem het zwijgen opgelegd Of wil De Gazet van Aalst zijn artikels niet meer opnemen

Waarheid | 1950 | | pagina 2