Een hartelijk woordeken tof onzen Schepen Haers. Hei Verraai! der Liberalen. 4d" JAARGANG. - NUMMER 31. 22 OCTOBER 1950. WAARHEID Weekblad der Liberale Partij Stad Aalst. In de laatste zitting van de gemeenteraad werd een voorstel gedaan om, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de Technische School, een speciale toelage toe te kennen. Door het schepencollege werd voorgesteld die toelage te geven onder vorm vanhet leggen van plaveien op de koer. Die kosten zouden ongeveer 40.000 franken bedragen. De liberalen zijn er van overtuigd dat die school talrijke bekwame vakmensen heeft gevormd. - Naar die school gaan ook kinde ren van liberalen en socialisten. - Ongetwijfeld zouden die mensen, moest er een officiële technische school bestaan, hun kinderen naar de officiële school sturen inplaats van naar de Vrije school. Maar er is nu gene, en niets laat voorzien dat er tussen dit en 10 jaar er een zal komen. Ik voeg er onmiddellijk aan toe dat ik niet akkoord ga met sommige procédés die daar in de vrije technische School worden gehul digd, evenmin als met het optreden van de Heer Bestuurder tegen sommige leerkrachten, als met de slechte, onregelmatige uitbetalin gen der lonen en de afhoudingen die er wor den gedaan. De liberalen hebben dus die uitgave van 40.000 franken gestemd omdat de jongens daar in de modder niet moeten blijven plad- deren, zomin die van de C.V.P. als van de socialisten als van de liberale ouders, M. Haers schrijft De liberalen stemden voor naderen de gemeenteverkiezingen mis schien Die dwaze en domme beoordeling van zo nen slimmen schepen van onderwijs, laat ons totaal onverschillig. Iedereen kan niet zo slim zijn als M. Haers. Hij is daar ten andere zelf van overtuigd hij hoort toch zijn eigen zich zelve zo gaarne spreken, en hij kan toch zo zitten te grimmelen als zijn collegas uit het schepencollege een redevoering afsteken, overtuigd als hij van zijn eigen zelve is, dat zij dwaasheden vertellen, dat zij het zo goed niet kunnen zeggen als hij, dat zij hun taal niet kennen, dat zij niet weten wanneer zij "dit,, of "dat,, moeten gebruiken. Maar een dubbel bravotje voor onze slimme schepen M. Haers, want het is nog niet zo lang dat hij met zoveel lof spreekt over die Technische School, en van haar Beheer, en van haar beleid. Hij doet dat slechts sedert hij schepen van de C.V.P. is en hij doet dat slechts sedert hij buitengezwierd onderwijzer in de technische school, betaald arrondissementssecretaris is geworden van de C.V.P. En M. Haers voegt er aan toe de libera len stemden voor zij waren wijzer. Wij zeggen M. Haers is de verdediger, hij stemde voor, uit opportunisme en om dat hij niet anders kan en mag. - Zoniet HERAUS als betaald partijsecretaris, HERAUS als schepen. Naderen de gemeenteverkiezingen mis schien is zijn vraag. Ja, ja, gij moogt gerust zijn. Wij zullen niets onverlet laten. En deze zaken zullen wij én dan ook met de C.V.P. én M.Haers in een openbaar debat bespreken. Volgende week een antwoordje over het tweede artikel van M. Haers, verdediger van zijn eigenaar schepen M. Schelfhout de Mels- brouck en over de reis naar Lokeren. Onder hogervermelde titel schreef "LEO,, op 10 Augustus 1950 in het Aalsters C. V. P. blad "De Gazet van Aalst,, een artikel in ver band met de Koningskwestie. Wie "Leo,, is, weet ik niet. Het kan een onbekende zijn, het kan een vriend zijn. Maar om het even. "LEO,, weet niet veel van de politiek en schrijft om te schrijven. Ofwel is "LEO., een opzettelijk leugenaar die wetens en willens de waarheid verdraaid. Maar waar hij spreekt van het verraad van de Liberalen, dan zou "LEO., beter doen eerst te kijken in eigen rangen welk verraad er bij zijn C.V.P.-partij is ge beurd. Het kan gebeuren dat "LEO., slechts Palieter leest, want moest hij De Libre Bel-

Waarheid | 1950 | | pagina 1