WIJ REKENEN OP GOED ZO. ZIJ DURVEN ALLES. Ljm -W -öu W *GANG. - NUMMER 2. QuojLfc J__V> 24 MAAF Weekblad der Liberale Partij Stad Aalst. Op aandringen van talrijke vrienden laten wij in dit nummer de Radio-rede verschijnen, uitgesproken door Senator De Stobbeleir, op Donderdag 8 Maart 1951. WAARHEID Alvorens tot de stemming werd overgegaan heeft M. De Stobbeleir dan de aandacht getrokken van de C.V.P.ers over hun schandalige handelwijze in die twee laatst gebeurde voorvalletjes. Zij zijn eens te meer het sprekend bewijs van de fanatieke schandalen waarvoor kristene mensen-niet terug deinzen. Om het even welke zonde zij begaanzij lopen naar de biechtstoel, zij spreken hun biecht, en alles is vergeten. - Zo mogen zij alle dagen zonden begaan, elke dag zijn zij opnieuw zuiver gewassen. De bevolking, aan wie wij op tijd en stond derge lijke feiten in herinnering zullen brengen, kan dat niet goedkeuren. - Met een C.V.P. bestuur en met een C.V.P. meerderheid zijn de ouders niet zeker over de toekomst van hun kinderen. - De cheffen, die zijn altijd zeker. M. Haers werd betaald als christelijke volkspartij- sekretaris, dan schepen aan een wedde die onze C.V.P. ers van d'eerste maand brachten van 25 op 50.000,— fr., nu voor hem nog een plaats in het college te Dender - monde en om te sluiten, Madame Haers, die reeds onge veer 15 jaar uit het onderwijs is, benoemd in de Stads meisjesschool. Goed zo, nu met de ellebogen een beetje gewerkt om de bestuurster weg te krijgen en dan, binnen enkele jaren (dat mag niet te lang duren) kan Madame Haers gepensionneerd worden als bestuurster van de Stads meisjesschool. Wij herinneren hier terloops het geval van de Heer Louel, bestuurder van onze Muziekakademie. Ga uw gang, kristelijke meerderheid. - Uwe voor beelden van kristelijke naastenliefde zijn stichtend. - Maar wees gerust dat wij er zullen in rammelen. de medewerking van onze vroegere abonnenten en vragen zonder verwijl het bedrag van 75 Franken te stor ten voor ons weekblad. Zonder weekblad is er geen strijd. Vergeet niet dat wij volgend jaar de gemeentever kiezingen hebben en dat niets mag onverlet gelaten wor den. Wij moeten ons aantal gekozenen in de gemeente raad verdubbelen. Tracht nieuwe lezers aan te winnen. Stortingen op postcheck 206.919 van M. Gustaaf De Stobbeleir. Churchilllaan. 79, te Aalst. Het tweede nummer van het tijdschrift uitgegeven door onze aalsterse Liberale Jeugd is verschenen. Het is Hink opgesteld, goed verzorgd en het ontbreekt niet aan interessante lectuur. Voorzitter Carlos Bauwens en zijn wakker bestuur, zowel de Juffers als de Heren, zijn van harte gefeliciteerd. ZIJ, dat zijn de C.V.P.ers. - In de maand Januari moest een tweede lerares worden aangesteld in de stads- bewaarschool op Kerrebroek. Daar was een Juffer die bewijs had gegeven van buitengewoon initiatief om de tweede klas daar door te krijgen, kinderen aan te winnen voor die school, zeer goei rapporten van de inspectie, kinderen en vooral de ouders uiterst tevreden over de manier op dewelke die onderwijzeres de kinderen behandelde. Nu dat de plaats definitief moest toegekend wor den hebben de C.V.P.ers die Juffer, ondanks ons protest in de gemeenteraad en protest van ouders en van de ganse gebuurte, die Juffer wandelen gezonden en de vrouw in haar plaats benoemd van een van de propa gandisten van de C.V.P. Eerst was er spraak van Mevrouw Haers, de dame van de schepen van onderwijs. Er kwam dan iets anders in het zicht en ZIJ liet de plaats varen voor de andere propagandiste. Dat was het eerste bedrijf. Tweede bedrijf. - Er komt een plaats open in de stadsmeisjesschool op het Vredeplein. - Dat wist natuur lijk schepen Haers. - Naar Kerrebroek was te ver voor madame Haers, het Vredeplein was een beetje dichter. - Nu verleden Vrijdag 16 Maart werd madame Haers benoemd in de Stadsmeisjesschool. Hoeveel kandidaten zijn er, vroeg M. De Stobbe leir aan de Burgemeester Slechts EEN kandidaat, Madame Haers. En... hebt ge de zaak bekend gemaakt, Mijnheer de Burgemeester Neen, M. De Stobbeleir, het is niet verplichtend en zo hebben wij dat niet gedaan. In onzen tijd, M. de Burgemeester verklaarden wil altijd AL de plaatsen open. Waarde Luisteraars, Na dat door de Senaat de verschillende budgetten werden behandeld, zullen ook na onderzoek in de Com missie, de militiewet en de 24 maanden diensttijd in openbare zitting besproken worden. De verlenging van de diensttijd is voor de liberale groepen van Kamer en Senaat, meer dan eens het voor werp geweest van grondige besprekingen. Meer dan eens werd de aandacht getrokken van de eerste minister en de verantwoordelijke leiders van de C.V.P. op het feit, dat de liberalen de regering niet zouden volgen indien met de amendementen van de HH. Destenay en consoorten geen rekening werd gehouden. Er is ongetwijfeld meer dan één luisteraar die zich afvraagt waarom de liberalen in geen geval toegeven op de 24 maanden diensttijd en weigeren de militaire voor stellen te stemmen. De tussenkomsten in de Kamer van de HH. Des tenay, Kroonacker en Devèze, hebben ten overvloede bewezen dat het niet gaat om loutere politieke bereke ningen of omdat de liberalen in de oppositie zijn. Een zaak staat vast België MOET zijn internatio nale verplichtingen volbrengen en daarom moeten wij de

Waarheid | 1951 | | pagina 1