St. JOZEF ,1KT St. JAN Parlementaire Werkzaamheden. VAN^EI^SWERKEN RobertVERGEYLEN-SPAENS De grote firma ZOMERSEIZOEN De grote firma Molendries, 1 Molenstraat, 7, AALST (Lid van de Vereniging der Bontwerkers-Technici van Belgie) Grote keus. Specialiteit van Pelsmantels naar Maat. Eerste rang huis. Vakkundige bediening. geweldige afstraffing aan die communiserende C.V.P. elementen. Andere elementen van de C.V.P. schijnen er soms vermaak in te vinden te herhalen dat de liberalen destijds deel uit maakten van een regering waarin ook communis ten zetelden. Laat mij terloops in herinnering brengen dat ook de C.V.P. het land bestuurde met de communisten. Hier volgen ten andere de namen. Het zijn de HH. Senators Pierlot, Verbaet, Ronse, Graaf de la Barre d'Erquelinnes, Edgard De Bruyne en de Volksvertegenwoordigers De Vleeschauwer, Burggraaf du Bus de Warnaffe, Eyskens die deel uitmaakte van de regeringen waarin de commu nisten Marteaux en Lalmand zetelden. Op uitzondering van de heer Pierlot zijn ze nog ALLEN lid van het huidige parlement. Marteaux is over leden. Een feit is zeker Telkens wanneer de liberale opvattingen in het gedrang komen, maakt het land moei lijke tijden door. Dat blijkt ook thans eens te meer. Indien er in België geen partij moest bestaan, om op politiek gebied het gezond verstand te laten spreken en het evenwicht te verzekeren, men weze er van over tuigd, dat wij hier zouden komen te staan voor onover komelijke toestanden. Dat de jeugd het weten op prijs te stellen en aan sluiten bij de Liberale Partij. Er is plaats voor zoveel jonge elementen. Het is volkomen verkeerd te beweren, dat de libe ralen zouden tegenstanders zijn van een sociale politiek, maar zij wensen ook geen politiek aan te moedigen, die geen rekening houdt met de mogelijkheden en die maar steeds meer uitgaven oplegt aan de Staat, die door iedereen en soms op ondraaglijke wijze moeten bekos tigd worden. Indien men in België het economisch leven lam legt, dan is het onmogelijk dat wij gezonde openbare financiën zouden hebben. In dat opzicht zijn de belangen van werkgevers en werknemers trouwens dezelfde. Wij Liberalen zullen dan ook in deze lastige tijden op onbevangen wijze onze plicht blijven vervullen en wij rekenen hiervoor op het begrip en de steun van alle landgenoten, die zin hebben voor de werkelijkheid en de algemene belangen van het land. VRAGEN en ANTWOORDEN. Volksvertegenwoordiger Louis D'Haeseleer, tot de Minister van Financiën. 22 Februari 1951 Bij de bevrijding hebben Belgische onderdanen werkzaam in Frankrijk de bedragen aan Belgische en Franse munt in de transitkampen ter hand gesteld aan Amerikaanse en Engelse overheid, daartoe bevoegd. Mag ik de heer Minister verzoeken mij te willen inlichten of er geen maatregelen kunnen worden over wogen om het gedeponeerde geld te laten inkopen tegen Belgische munt of misschien de bedoelde bedragen te laten overschrijven bij Belgische bankinstellingen. Antwoord Tot nog toe heeft mijn departement geen enkele klacht ontvangen van Belgen welke, op het ogenblik van de bevrijding werkzaam in Frankrijk, bij het doorgaan van de transitkampen, het geld dat ze bezaten aan de Amerikaanse of Engelse overheid zouden moeten ter hand gesteld hebben. Ik vermoed dus dat het achtbaar lid een afgezon derd geval beoogt. Indien hij mij betreffende bedoeld af zonderlijk geval nauwkeurige gegevens wil bezorgen, zal ik niet nalaten de zaak te laten onderzoeken. 22 Februari 1951 Een niet te bepalen aantal Belgische burgers verliet bij de bevrijding Duitsland. In de transitkampen werd aangifte en afgifte ge daan van het bedrag Reichsmark aan de bevoegde over heid. Andere landgenoten deponeerden bewuste biljet ten bij de Nationale Bank van België. In sommige gevallen, enerzijds, werden de neder- gelegde gelden in Belgische munt omgezet, doch, in andere gevallen, anderzijds, werd het verzoek tot verwis seling geweigerd. Mag ik de heer minister verzoeken mij de criteria te willen bepalen waarbij de inkoop van derge lijke munt werd toegestaan en mij de factoren ter kennis te brengen die aan de grondslag ener weigering ter om zetting liggen Antwoord De besluitwet van 24 Januari 1945 (Belgisch Staatsblad van 26 Januari 1945J omschrijft de voorwaarden welke vereist zijn om te kunnen genieten (Zie vervolg blad. 4). Koopt aan de laagste prijzen in de grootste Heren- en Jongenskledercentrale Hoek Kattestraat AAljU J. Mnlanririac 1 De grootste keus in duizend Heren en Jongens kostuums. Peigné-, Sport- en Veloeren kostumen. Sportvesten en Broeken. Imperméables, Trench-Coats, Popeline, enz. Werkklederen voor alle bedrijven. Vermindering voor talrijke huisgezinnen en alle erkende bonden.

Waarheid | 1951 | | pagina 3