HEIDSPILLEN CINZANO Flandria De Wapens neer Partij vergaderingen Nieuwe groote Afslag. WIJNEN Sweveghem V s Kortrijk Scham.elhaut Riaqmt, Groot Bal Steunfonds ?-ssm V S -ï VERMOUTH ASTI DENDERHAUTEN Mans- Vrouwen stoffen j. Delafurtrie-Daens Carbure Oliën Benzine Fransche Italiaansche Goede verkooper wordt gevraagd. Avenue de la Braban?onne, '8, Bruxelles. Tweede vergadering van den nieuwen Gemeenteraad. Dagorde 1 1. Nieuw kerkhof, verkoop van grond 2. Studielessen en aan'raag van onderwijzers Ooteghemstraat en planten van boomen 4. Wege nis. Regelmatig onderhoud en plaats om afval te storten. De zitting werd gehouden onder voorzitter schap van S. Bekaert, schepen. 1Verkoop van grond eeuwigdurend aar. de W' Plankaert. I Thienpont vraagt of den grond nog denzelf- j den prijs 6taat els vóór den oorlog. Bekaert antwoordt dat de prijs ie vastgesteld volgens het vroeger reglement, dat zou moeten herzien worden. Aan ieder gemennteraadslid zal een gemeentereglement verschaft worden. Aangenomen. 2. Studieuren na de klas. Een aanvraag van de onderwijzers. Bekaert leest 2 brieven af van de onderwij zers, die voor bijzonderste doel hebben ver hooging van loon voor 't overwerk van de studieuren. Vroeger, en tot nu toe, trokken 6 onderwijzers voor 90 uren studielessen elk 120 fr. en zij zouden het willen zien verhoo- gen tot 250 fr. voor hetzelfde werk, Casier is voor die verhooging, maar drukt den wensch uit dat er dient degelijk werk af gelegd te worden. Spreker zegt dat het onder wijs te wenschen laat en hoopt dat afdoende middelen zullen in 't werk gesteld worden om aan dien toestand te verhelpen. Na een ont wikkelde bespreking werd de verhooging toe- gestaab. 3 Planten van boomen. Na een korte be spreking wordt dit aanvaard. 4. Plaats voor de straatvuilnis. Daar nie mand een geschikte plaats wist aan te duiden, werd dit punt verschoven tot een volgende zitting. Demmuynck vraagt wanneer de kalseide zal gelegd worden op den Hoogeweg. Bafcop vraagt dat de plaats waar vroeger de brievenbus stond zou geëffend worden. Bekaert antwoordt dat dit in 't kort zal ge schieden- Casier vraagt wanneer men gaat aanvangen met. het herlrggen den opjg .-broken voordam- men. Hetis nu bijna 3 jaar dat de oorlog ge ëindigd is en nog geen hand werd er aan 't werk geslagen gegronde klachten worden doot de inv.oners geuit dat hun huizen aan 't rotten gaan- Spreker zegt verleden week langs door Bertha von Suttner. Tilling en doktêr Bresser, die gelijk met de anderen waren opgestaan, namen hun laatste at scheid. En wat hebt gij beiden nog voor gewichtige plannen vroeg de vader. Ik eigenlijk niets, antwoordde Tilling glim achend, maar nu alle gasten heengaan, zou onbe scheiden wezen.. Hetzelfde geldt van mij, viel de dokier in. Dan laat ik u geen van beiden gaan. Een paar minuten later zaten vader en dokier Bresser aan de speeltafel en verdiepten zich in een partij piket, terwijl baron Tilling naast mij bij den haard kwam zitten. Om bij in slaap te vallen, dat diner Neen, prettiger en opwekkender had [k mij geen avond kunnen voorstellen, vloog het mij nu door het hootd. En hardop Eingenlijk heb u iets te verwijten, mijnheer von Tilling, waarom hebt ge na uw eerste bezoek den weg naar mijn huis niet meer gevonden? Ge had mij niet uitgenoodigd, terug te komen. Ik vertelde u toch dat ik zaterdags... Ja, ja, tusscheD twee en vier uur die offici- eele ontvangstdagen... Dat moogt ge nu niet van mij verlangen.Oprechtgesproken ikken niet? ver- schrikkelijkers dan die officieele ontvangstdagen. Binnen te komen in een salon vol vreemde menschen, voor de gastvrouw te buigen, aan het uiterste einde van een halven kring te gaan zitten opmerkingen over en weer te hooren wisselen en als men toevallig naast een bekende is komen te zitten, een eigen opmerking er bij te voegen met een vraag vereerd te worden, die men ijverig beantwoordt, in de hoop, dat zich nu met haar die nien bezoeken wilde, een gesprekje zal ontspinmn vergeefs daar komt juist een an der gast binnen, die begroet moet worden en die zich daarop op hel volgende ieege plekje van den het Oude mannenhuis gegaan te zijn, waar er een walgelijken stank opsteeg en vraagt dan of er daar geen duiker zou kunnen gemaakt worden. Sobry doet opmerken dat het een grooten zou moeten zijn. Casier is ook van die meening. Hij doet op merken dat als men een grooten duiker maakt, men zeker is van een goed werk, terwijl men er een kleinen zou maken men maar half of slecht werk zou doen, en de onkosten Van een grooten duiker niet in evenredigheid zouden stijgen met de goede hoedanigheid van het werk: Hij zou er ook tegen toekomenden winter een lanteern willen geplaatst zien. tot open baar nut «enerzijds en tot het beletten van misbruiken anderzijds. M' Bekaert belooft dit alles in 'tkort te doen De secretaris neemt er nota van. Mr Bekaert. Het dagorde is ten einde, maar er zijn nog 2 brieven toegekomen van gemeen teraadsleden waarvan ik lezing zal gever, j maar ik moet U doen opmerken dat de'e pun- j ten maar voor toekomenden keer zullen zijn, omdat alle voorstellen minstens 2 dagen op voorhand moeten gericht worden aan het ge meentebestuur voor er eene zittftig plaats grijpt. Vervolg toekomende week. ROIVSE Onpartijdige Bond der Opgeëischten Groote Markt. Op Zondag 3den Juli aanstaande om 5 Me stipt s avonds met uitgelezen Orkest Voor het Bestuur. De Schrijver De Voorzitter O. Delhaye. Fr. Vanherfen. Eerste gift voor hetmuziek en omdat al len mijn voorbeeld zouden volgen. F. M. 1,00 Voor een portret 0,10 Van Mimi 0,25 Van Suzanne 0,25 Van Sofie 0,10 Omdat allen mijn voorbeeld zouden volgen, 0,50 Omdat Gustaaf H. op Leo gedacht heeft- 1,00 Edmond geeft den overschot van zijn beurs 0,25 Omdat alfred D. C.geen menschen kent ais hij bij aijn liefje is E. D. ,25 Voor het muziek 0,25 Van een die er op denkt- 0,50 3 V4 v, BH I Üfl - J LU y LL iüi Jai XJ? i Het VCLföfUKTE BUIKZUIVEREND MODEL het meest de gansche wereld door gebruikt. Het VOLKSHULPDÜDDEL onmis baar in alle huisge zinnen. f 2 F RA N K de doos van 25 pillen, in alls apothelcea. De GEZONDHE1DSPILLEN DEFENSE zijn gemakke lijk om in te nemen ca veroorzaken nooit buikpijn. Zij verdrijven slijmen en gal, verzuivere» het en genezen Verstoptheid, Maagpijnen, ScJjeeltjoofe/p(J% j>enuwpijnejf, Jicht en 7(humatfenf, Speen, huidziekten, CJ U O) o- - *- c O murm tiuu-utiiiM&tuuuuuaituui^uMuyuuutj,»iui u nnnnimnnnnmniinniinnnnnn-nmnnnnnniinuimn De partijgeuooten van Kortrijk worden ver zocht de kiezerslijsten te gaan raadplegen om te zien of zij ingeschreven staan als kiezer, 't Is nu de tijd, late' is het te laat. De kiszerslijsten liggen ter inzage in het lokaal van Helpt Elkander Pluimstraat !70 Heden Zondag 26 Juni doet het Democra tisch Muziek een uitsiap naar Daele, Stichelen en Dries. Vertrek in 't lokaal De Volkswil om 4 1/2 uur slipt. De Demokratische Partij doet een krachtigen oproep opdat alle partijgenooten, dien optocht zouden meemaken. Arrondissement AALST Huisvrouwen,wilt ge een goede goedkoope koffie maken, gebruik Chicorei Depot Despauteerstr halven kring neerlaat en in de meening, dal het fhema nog riet aaDgeroerd is een nieuwe aanmerking over het weer in omloop brengt, dan, na tien minuien, als er weer nieuwe versterking van het oezoekersaantal komt, misschien een man met vier huwbare dochters, voor wie geen stoelen genoeg meer vrij zijn tegelijk meteeni- ge anderen opslaan, afscheid nemen van de gast vrouwen weggaan... neen, Mevrouw Dotzky, zoo iets gaat boven mijn conversatietalent, dat toch al niet te sterk is. U schijnt over het algemeen niet veel in gezel schap te vertoeven men ziet u nergens, Zijtge een menschenhater Maar neen, die vraag neem ik alterug. Uit allerlei dingen, die ge gezegd hebl, voelde ik, dat ge alle menschen lief hebt.... De menschheid heb ik lief, maar alle men schen Neen. Er zijn te veel nietwaardige, ge borneerde, zelfzuchtige, koelwreede onder die kan ik niet liefhebben, ofschoon ik hen beklaag orndat opvoeding en omstandigheden hen ver hinderd hebben, beminnenswaardig te zijn Omstandigheden en opvoeding Het karak ter hangt toch in hoofdzaak van aangeboren aan leg af - gelooft ge niet Wat u aanleg noemt, is toch ook niet anders dan omstandigheden,overgeërfde omstandigheden. Dus zijl ge van oordeel, dat een slecht mensch geen schuld heeft aan al zijn slechtheid en daarom niet verafschuwd moet worden Hef eerste is geen voorwaarde om het laat ste wel onschuldig, maar toch te verafschuwen Ge hebt ook geer, schuld aan uw schoonheid, maar zijt daarom toch Ie bewonderen. Mijnheer von Tilling Wij zijn begonnen als twee verstandige .menschen, ernstige dingen te bespreken verdien ik dan plotseling behandeld te worden als een salondametje, dat complimenten verlangt Pardon zoo was het niet bedoeld... Ik heb alleen het argument gebruikt dat het meest voor den hand lag. Fen kleine pauze ontstond... Tillings blik hing met een bewonderende, bijijna teedere uitdruk- BELANGRIJKE op Zondag 26 Juni te NINOVE om 9 1 2 u., te AASLT om 3 u. Aan de dagorde 1 Toestanden van de Gemeenetraden in Aalsten op den buiten. Plan van Samenwerking. 2. De aanstaande Kamer-, Senaat- en Pro vinciale verkiezing 3. 11" Juli. ™»BMKHam emai$IKSÊ6iSaiïiIiB5E35$3BK' A f-jljrp In Engeland besproeien de TiiliiilC. kopplanters zoodra de Aphis vlieg zich op de plant toont AFIL1NE doodt onmiddelijk. Wordt gefabrikeerd uilsluitelijk in de fabriek Gustave de Coninck, 7, Esplanade plein te Aalst ingang langs het ijzeren hekken. Telefoon N" 133. Aalst. Agenlen worden gevraagd, Levering op vaten gereed om te spioeieu ofwel in doozen om aan te lengen. Ge- bruikwijze volgt met de rekening. AF1LIN Is het goeden goedkoop sproeimiddel. 29, NINOVE. Demokrater^ Vlaamsche Vrienden Voor uw VERZEKERINGEN zooil» voor BRANDGEVAAR, WERKONGEVAL LEN, (gelijk dewelke) op het LEVEN, EERSTE - COMMUNIE- VERZEKERINGEN enz.; alsook voor LEENINGEN en GELD- PLAATS1NGEN op hypotheek, wendt U tot R, Vander Schelden, Waereghemstrraat, 47, D E E R L I) K. (arr. Kortrijk.) tti ui ui ui ui uuuuiuiu minui u uiuiiu uiuiiuumi ni uiuiu op de Nieuwe voorraad Gabardine, GROOTE BREEDTE, zuivere fijne Wol aan 25 ft, de BS, ZIJDE CREPE DE CHINE CH aRMLUSE en EOLIENNE in alle kleuren aan uen laags'.en afslag prijs. MANSTOFFH BLAUWE SERGE Zuivere Wol aan 25 fr. de meter Men aanvaardt Fransch geld, zonder verlies. Sezie de prijzen in de uitstallingen. Molenstraat, II, AALST. WARM AANBEVOLEN. nimiuninin'ninmmmmmnJiiiinmmniniDnmuannm ffMuMIB E. DE SMET Dendermondsehe Steenweg, 170 AALST. ~T E L E F O O N -17 3 king aan mijne oogen, die ik niet neersloeg.,. Ik weet dat ik de oogen had moeten afwenden, maar ik deed het niet. Ik voelde mijn wangen gloeien en wist, dat ik, als hij mij mooi vond, in di: oogen- blik nog mooier moest schijnen het was prettig en verwarrend gevoel, alsof ik een boos geweten had en dat duurde een halve minuut. Langer mocht het niet duren ik hief mijn waaier voor mijn gezicht en veranderde van houding. Toen zei ik op onverschilligen toon Ge hebtdaar straks minister ontegenspre kelijk een prachtig en bescheiden antwoord ge geven. Tiihng schudde het hoofd alsof hij zich uit een droom losrukte Ik straks Ik netinner me niet. Inte gendeel,ik geloof dat ik ergernis gegeven heb met injjn opmerking over dien Spring up of Hup Hup of hoe die dappere schutter heet. Hupfaui... Ge waart de eenige.die net met mij eens was. De heeren Excellenties darentegen heb ik ge kwetst met mijn uitlating,die heel ongepast is voor 'n officier van't keizer koninklijke leger-.. Van een wreed hart te spreken bij i"inand,di^zoo dapper de schijf schiet op den vijand, dat is Kater 1 iedereen weet toch, dat soldaten, hoe koet'uioediger zij doo den des te hartelijker kameraad zijn;inheirr,elodra matische repertoire bestaat er geen roerender en sentimenteeler figuur dan de oude krijger,vergrijsd op 't slagveld en week van hart de veteraan met zijn houten been zou geen vlieg kwaad kunnen doen. Waarom zijt ge soldaat geworden. Met die vraag bewijst ge dat ge in mijn hart hebt gelezen, Niet ik niet de negen en dertig jarige Friïdrich Tilling, die drie veldtochten heeft meegemaakt, koos dat beroep maar de tien- of twaalfjarige Frits, die opgegroeid was met zijn houten strijdrossen en unnen regimenten zijn vader, de geridderde generaal en zijn oom, de luitenant met wien alle meisjes dweepten, vroe gen hem aanmoedigend, iongen, wat wilt ge wor den Wat anders aan een echte soldaat met een echten sabel en een levend paard it Mij werd vandaag ook een doos tinnen soldaten gebracht voor mijn zoon Rudolf Ik geef ze hem niet. Maar waarom heett Fritz toen hij Friederich was geworden, dan niet een beroep laten varen, dat hij was gaan haten Haten? Dat is te veel gezegd. Ik haat den ioeslami, die ons menschen tot zulke wreede din gen dwingt als het oorlogvoeren maar, daar die toestand nu eenmaal bestaat, onvermijdelijk be staatkan ik de menschen niet haten, die de plichten op zich nemen, door de toestanden mee gebracht, en aan de vervulling van die plichten hun bester. en zekerste krachten wijden. Zou er minder oorlog gevoerd worden, als ik uit den mili tairen dienst ging Ztellig niet. Alleen zou in mijn plaats een ander zijn leven op het spel zetten dat ik zelf ook doen. - Zoudt ge in een ander beroep niet van meer nut kunnen zijn voor uw medemenschen Dat weet ik nog niet. Ik heb bniten de soldate rij niels grondig geleerd. Men kan altijd goed en nuttig zijn voor de menschen om zich heen ik had gelegenheid genoeg om de mannen die onder mij dienen, het leven lichter te maken. En wat mij zelf belreft ik ben om zoo te zeggen ook een medemensch en geniet het respect, dat de wereld aan mijn verstand toekent ik heb een vrij goede carrierre gemaakt... ben geliefd onder mijn kameraden en ik verheug mij in dat succes. Vermogen bezit ik niet, als burger zou ik geen middelen hebben, mijzelf of anderen te on derhouden om welke reden zou ik mijn beroep op moeten geven Omdat het inootden u tegensiraat. t Vervolst.

Werkerswelzijn | 1921 | | pagina 2