lyk om te latenen als gy gewond zyt geweest, blyft er altyd een onuitwischbaer lidteeken, die op de ziel of lichaem print en die met eene beest verkeert moet 't gclyken van eene beest worden. Is het dan te verwonderen dat geheel den bokken- boel in hare bende zoo talryke ontaerde, verbasterdelichtuitdooverswaerheid- verkrachters enz. enz. telt? Een doufken. Hcwel vriend hoe is het? Zeer goed, en metu? Half en half? Hoe zit het met de kiezing? Goed, de zaken nemen den besten draei En voor wie gaet gy kiezen? Wel, dat is natuerlyk voor de goede. Ja, maer wie noemt gy de goede? Dat is nogal schoon, de gene die alles inspannen om de stad te doen floreren, zoo als MM. V. L., D. R. en andere. Ja, maer gy hebt met uwen huismeester nog niet gerekend, dien zal dat zoo niet verstaen en gy vaert hier zoo goed T is gelyk, ik keer myne hand daervoor niet om ik heb iets in d'oog dat merkelyk beter zal zyn. En zonder curieus te zyn, wat beoogd gy Wel vriend, een huis met een achterpoortje en dan ben ik er boven op gelyk gy....... Dien wind blies zoo sterk in de neus van den oiibeschoflen kiesleurüer dat Jef al stinkende weg schoof zoo snel als nen pyl uit den boog 999 111 De bokken zyn stout en zonder verstand! het geen niet weinig gevaerlyk is. Zy loopen met lierenaers en dolken in den zak en kunnen niet overmand worden; kwame het zoo verre, zeggen zy, pif, paf, pouf en de operieming ware geklonken. Indien zulke kinderen ouders hebben of gehad hebben, dau moet men hen gedu rende hunne opvoeding met goede zede- lessen voorgegaen zyn fff If I 'T was nog niet genoeg met de bokken- ryders om het geloof en de religie te redden, daer moest nog een ander slach van schuwe jongens, onder de bezondere begunstiging van klippel uit de zak ingerigt worden. Geheel het bendeken vereenigd al de voor- waerden die al de Aclstenaers by de bohe- mers, verleden jaer bemerkt hebben. Mogt de Roomsche zegen over hen nederdalen. O. detartuffen, die ons Heer verkoopen tot aengroeing van hunnen zak en tot schade des ware geloofs. MUFFEN ZY? Terwyl de godvruchtige Denderbode en Land van Aelstde twee grootste tartuffen der wereld, hunne gal uitspuwen tegen de rcglbanken en de regtveerdigheid, hoort men alom spreken van weddingen omtrent den uitval der toekomende gemeenlekie- zingen? Die uitbazuinersdcr bokbenparty. alias de gespoorde, geleersde en gezakte kiezersaenwervers, gewoonlyk in hunne kroegen zoo stout en zoo fel, trekken zich achteruil als het er op aenkomt iets stellig •te verrigleu. Zy durven zich aenbieden voor ecnige pinten bruinen of bleeken eu zelf voor eenige flesschen pouffer, maer verliezen volstrekt de moed als het op eenige bankbiljetten aenkomt. Zoo zeer zyn zy doordrongen van hunne afkoking men spreekt van eene wedding van vyf en twintig duizend franks tegen vyf dui zend van eene van vyf duizend tegen duizend franks, dat de kandidaten des voorspoeds onzer stad met eene meerder heid van 't minstens honderd stemmen de zegeprael zullen behalen. Verscheide wedders zyn in afwachting op de uitdaging die hun gedaen is geweest door zekere bokkenryder. Die veel tyd heeft van wachten zal kunnen wachten, want nie mand zal te voorschyn komen Vraegskens Men vraegt ons waerom de baes van het fabriek van M. Leirens enz. in plaets zyne werklieden tol hevige medewerking aen te moedigen, dezelve niet verbiedt deel te ne men aen betoogingen door de bokken inge rigt, om het orde en den eerbied dat men aen de inwooners verschuldigd is, te schen den en moeijelykheden tusschen de burgers te doen ontstaen? Ziet men iets dergelyks by de uittogten der liberale federatie van wegens de vrienden van vooruitgang? LE POURVOI EN CASSATION Foei Yking. Ja, maer, 9 UIT DE RAED VAN DE 9. ié* De bok verkeert in droeve pyn, Hy draegt den kop tusschen de beenen! De Kalle dreigt bet maeneschyn En de Vos is reeds aen 't weenen De klauw van den stinkenden Das beeft den Ezel by 't vel gegrepen, En rollende van plas in plas, Met zich in het modder geslepen Daer liggen zy nu alle bei, Tot afgrys van al d'and're dieren! Ach, Voske, staek toch u geschrei, Kalleke lief, houd op van tieren Aensteekt een' hoogen schaeflingshoop De modderpoel zal ras opstyven, En in Brugges-wal, vind gy den doop, Die d'Ezel nog doet reinig blyven Heeft TJ de Das in 't vuil gebracht, Welkd'held're dag broos doet uitschynen? Voorziet U tegeit 't licht! en wacht Tot dat weèr dag en licht verdwynen Zoo zytgy zuiver als een bliek, Die heeft in 't reet-water gezwommen, Dan jouwt de gansche bokkenkliek, En roeptwy zyn nog eens gewonnen. In alle eeuwen, in alle tyden was het eene eer verheven te worden. De verheffing was de loon van een opmerkzaem feit Is het heden nog zoo.r> Neen, voorzeker neen men begeve zich maer by de Bohemers, opvolgers van eene andere kwade bende, door de regtbanken reeds meer dan eens veroordeeldhier betaeld men om opgeheven ol verheven te worden, maer enkelyk verheven in de oogen van eenige plompe en domme ezels voed- sterlingenü Daer uit kan men afleiden door welke kerels die bende is samengesteld. Myn zoon moest ook verheven worden, en Hy bekwam die ver heffing verscheide malen herhaeld mits betaling van eenen drinkpenningHoe kan den mensqh zoo leeg dalen met al zyn egoismus, atheismus enz Men verzekert ons dat de zoo droevige beroem, de Comxt. élect. zyne werkingen hernomen heeft. Verscheide aenboden zyn reeds gedaen. Een kie zer by wie men eene omkoopery beproefde, is niet lings gevallenhy heeft er onmiddelyfc kennis van gegeven, en de staks zyn in Theinis handen gesteld opdat de daed na verdienste be loond worde Ware het niet dat de wet de omkoopery in zaken van kiezers zoo'streng straft, daer zy,zonder er doekskens aen te hangen, zoo den omkooper als den afgekochten met vyf jaren gevangenis bezet, wy zouden niet aerselen, dit spaerpolje te laten raedenemen. ledereen weet immers dat de penning van Pieter en Sis voor niets anders dient, dan om de conscieutien te besmeuren, in plaets van ze te reinigen. De ongeloovige die van dit gezegde de volle overtuiging willen ver- krygen, raden wy aen de predicatien en de schriften van Pater Hyacinlhe, eene ware en echte Religi esterre derl XX* eeuw te raedplegen: men zal er al de duperyen des politieks priester schap in der waerheid ontvouwd vinden en den hemel ontdekken waer hv ons niet henen wik leiden met geld, geld en altyd geld. Den hoog geleerden Pater verzet zich tegen het leerstelsel die het geld voor de deugden doet zwichten daer de aerdsche goederen niets gemeen hebben met de eeuwigheid Is het waer dat eene kleine ineengeknoopte en bvna opgerolde halfslapende dame, groot van borze en zeer klein van gestalte, met eene belofte van duizend franks eenen kiezer heeft gepoogt uit te koopen En hoe is de kerk op haér niet ingestort M. Jef Raesineen curieus verslag, ovei»eene petitie nopens de.groene Wandeling (Vesten), zegde dat men men moest laten groeien dat groeit. Hy had meer kennis dan eenen geoeffenden in de zaek. Den tyd heeft bewezen dat laten staen wat staet altyd geene genoegzame garanti is; wel dat de wind gunstig blies, of onheilen zonder het verlies in oogmerk te nemenwelke de stad hoeft in te staen, zouden waerschynlyk te betreuren geweest zynYerstae-je snul Jef Aelst, drukkcry van C. DE WOLF.

Den Yker | 1869 | | pagina 4