hofstede, FESTIVA L TE KOOP. CIS. Saperloot, Jan, ge zoudt moeten raadslid worden, ge zoudt Lienart kloppen Jan. —Zou ik zoo veel woorden niet spre ken dan hij, ik zou toch meer zeggen Cis. Ga voortsi als het u belieft, want ik ben haastig. Cis 'S maandaags Jan Hoe 's maandaags, wij zijn nog maar aan den Zondag Cis Voor Zondag is het gedaan. Jan Gij lacht zeker, hein wel gij hebt mij nog van niets gesproken^ dan van ringste- king, is dit al 't ziet er lief uit. Cis— Ja, ja, de andere dagen is't nog wat anders. Jan 'K ben nieuwsgierig En 's maandags Cis. Dan is er niet dan prijsschieting bij de Klauwaarts Jan De Klauwaarts! wat betcekent dien naam cis Ik denk dat het mannen met klauwen zijn. Jan Dan zijn er zeker Lienart, Yan Wam- beke en Verbrugghen bijMaar waarom zet men deze schieting op het programma? ik ga dien dag in den meijboom bollen, zou men dat er ook niet kunnen op drukken hebben. Cis Den dijnsdag is het veemarkt en re petitie jn de jonge garde. Jan Men zegt dat de veemarkt Curieus gaat zijn, er zullen veel ezels opstaan. Indien ik er een vinden kan fijner dan Ilaes of de Bièvre dan koop ik hem. Cis Indien gij daar moet naar zien zult gij zonder ezel huiswaarts keeren. •tan _Ik ben er van verzekert. En dan, vriend V Cis. 'S woensdags uitdeeling der prijzen voor reinigheid Jan Daar is den eersten prijs van voor Gheeraardts en zijne mestkarre. Cis Volkspelen op de Vaart en Muzikale avondfeest. Jan Hoedat, waarom deze volkspelen niet afgeschaft Zijn de prijzen daar grooter, zijn de mensehen er sterker tegen de verbeesling dan de op een ander kwartier Cis Dit geloof ik niet, Jan, maar aan de Vaart en molestraatpoort zijn er veel meer bok ken herbergiers dan elders. Jan En 't zijn de klcrikalen alleen die moeten leven Cis 'l Schijntdat is al voor den woens dag, den donderdag gaat 't muziek naar de zon nebloem. Jan— Naar de Zonnebloem ge zijl er wel mede. Dit is een aloud gebruik, ja, maar de bokkenrijders zullen naar den haring gaan en niet in de Zonnebloem, 't zijn daar immers li beralen, dit bier is niet goed. Cis Des zondags is het Festival voor 'l stom. muziek. Jan Dit wist ik al, en 't zal luisterrijk zijn jongen, geheel de majorité zal er bij zijn, gij weet dat die Schouwpijpen hooge hoeden dra gen. 'I Schijutdal M. De Bièvre, die, sints hij raadslid is zijn nederig mutsken dat hem on eindig beter stond en bev iel heeft afgelegd en die voortijds nooit eenen hoed versleten had, eenen wonderlijken gibus zal op hebben en vaandeldrager zijn. M. Bethune zal op eenen in en uitschuiver of trombonne spelen, M. Gheeraards, vader op eene gekeerde viool, M. De Wolf op eene fluit, M. Van Wambeke op de grosse Caisse, M. Lienart en Verbrug- ghe zullen weg spelen, op het een of ander ha- lam eindelijk zal er M. Jef Raes bij zijn. De zen zal zonder instrument zijn, maar hij speelt soms de fluit zijns gebuurs. Verleijseu stads secretaris slaagt de maat met zijn tamboorma- joorstok des schurftige volks. Cis Zoo, dat wist ik niet. Jan Maar om wat uur beginnen de Re- gaten en 't Venetiaansch vuurwerk, dat zal schoon zijn, dit is nieuws. CIS Weet gij niet dat dit geen plaats, heeft dal het vervangen is door een vuurwerk^ J AN Hoe, de Regaten hebben geen plaats? CIS De Regaten toe wel, maar 't veneti aansch vuur is vervangen. Ziet gij wel de re gaten op 't progamma dit was eene drukfout. Men heeft de NE achter de RE weggelaten, in plaats van regaten is het renegaten dat men moet lezen. Mij dunkt dat dit eene nieuwig heid is die veel bijval zal hebben. J ANEn w;at gaal dit zijn CIS Die renegaten zullen verbeeld worden door eenen uisterrijken praalwagen, bespannen met zeven ezels. Deze worden bestierd door het opperhoofd MrOp de v agen van voor staat Jef de Lacher blindelings voor een achter poortje. zijne en andervrouw steekt gedu rig geld in zijnen zak en rukt den blinddoek vaster, aan zijne rechterzijde zit M. Fan Neu- zegem met eenen drijkantigen hoed op zijn hoofd en roept gedurig Mijne zonen 'en dochter zul len goed geplaatst geraken dank aan mijne twee zielleiders leve de zwartjes Dit roepende keert hij zijn kazak. Op den eersten ezel zit Jef de Krysscher spelende op zi-in liberalen accordeon hel airken hebben is hebben en kriigen is de kunst. Eenen trap hooger zit de Kalle in de IFapens van Zeeland met eenen boerennotaris bezig met op goeden vrijdag vleesch te eten. Nevens hem zit Meester flankaard, hij heeft in eenen arm een broederken die hem bidt de middelbare school te doen te niet gaan in den anderen heeft hij Basiluis hiJ streelt ze beurtelings; Basiluis trekt hem gedurig bij zijnen flankaart hii zuchtBazieltje lief Nog wat hooger zit sterkmans, hoovaardig als een pauw, met eene verslelene raadsheer kazak aan de zijne ligt omgekeert bij die van L. Papa, die bezig is met zijns vaders frak uit te slagen met eene lange buis. Van boven op het toppunt zit Merlen. Op zijn voorhoofd staat ge- brandmerk Ik ben den Koning der renegaten, der prin ciep ver loochenaar en Hij speeit gedurig andere kazakken aan en keert ze onmiddelijk, hij draagt beurtelings alle kleuren en verwisselt ze altijd; aan zijne voeten kruipt eenen Caméléon die hem broeder noemt. Voorts, zullen er andere klei ne renegaten zijn om den wagen te versieren. JAN Hewel dit zal schoon zijn, daar ga ik naar toe, ik ben nieuwsgierig al dicjudassen te zien. CIS En ik ook. JAN Maar waarom geeft men die veneli- aansche feest niet, Cis CISWel om dat onze majorité tegenwoordig zoo wel rekent. Zij redeneren zoo voor zoo veel moet dit werk gedaan ziin, en ziJ denken dat het daarmede gedaan is, het zelfde is ge beurd met den steenweg van opvvük meester Bloedkop, den Jaen fait toutzou dit werk met 0,20 de vierkantemeter gedaan hebken, men is nu begonnen en 't zal iels meer dan 0,60 kosten. Dus het geen zij dachten voor 2000 fr. te doen zal er nu meer dan 6000 kosten. Metdevenc- tiaansche feest, zelfde onvooruitzicht. ZiJ rei ken 8600 fr. uit a!s er 6 en 7 maal zooveel noo- dig is. Op het oogenblik van uitvoer zien zij hunne dommigheid en moeten zij het programma veranderen. JAN En zoo verkwisten zij het geld der stad. Want ieder jaar zoo ik mij niet misgrijp, wordt er 2400 fr. bestemd voor de feesten. Dit geld wel besteedt zou toereikend wezen om stillekens aan tamelijk veel feesten te geven. Wat doen zij nu, zij stemmen 2400 en geven twee feesten, 1° eene ringsieking en 2° een vuur werk. 550 fr. voor 't eerste en 600 fr. voor 't weede maakt 1150fr. deze som van de 2400 gelrokken blijft er nog 1250 fr. overen wat doen ziJ daarmede, CIS Dit weet ik niet, Jan, maar wat ik weet is dat wij leelijk bij den bok gezet worden van die verdoemde bokkenrijders. JAN Hopen wij dat het niet langer meer duren zal, endatjwijhet niet vergeten; tot op kiezersdag. Goeden dag. Laatste Nieuws. Marktprijzen. Verkooping eener TE AUDEGEM, DORP. De Notarissen DE RLIECK, te Lebbe, ke, en DE PAUW, te Aelst, zullen in gevolge de wet van 12 Juni 1816, open- baarlijk verkoopen, eene bebouwdde Hofstede, groot II aren te Audegem, dorp, lest gebruikt geweest bij de W" Gérard Temmerman-Verbeke. Deze Hofstede zal in 4 deelen ver kocht worden. INSTEL VRIJDAG 8 JULI tQ„n VERBLIJF 15 ,8/U Telkens om 3 ure namiddag ter her berg van Sieur Van Der Jeught te Au degem aan de Statie. Verscheide goede PIANOS van Occa sie van 150 tot 350 Fr. Bij R. V. D. MAELE, Aelst Molenstraat 62. KERMIS VAN AELST 1870. lustig en kluchtig Gegeven door de Maatschappij de SCHOUWPIJPEN, op Zondag 10 Julij, zijnde groote Kermisdag, om 2 ure op de Houtmarkt. Zeer waarschijnlijk zal het ministerie aldus samen gesteld zijn. MM. d'Anethan, buitenlandsche zaken. Kervvn, inwendige zaken. Cornesse, Justitie. Jacobs, openbare werken. Tack, finantien. Generaal Guillaume. Oorlog Zondag, zullen de Koninglijke besluiten in den Mnnileur afgekondigd worden, als ook bet besluit dat de ontbiningd der twee Kamers beveelt. In eene der bijzonderste opvoedings gestichten van Geeraardsbergen, zijn er ijselijke zaken gepleegd: en zij duren reeds verscheidene jaren - Twee beschuldigden zijn aangehoudenen een is op de vlucht. Die feiten zijn dan wezenlijk het kenteeken en het kenmerk der zoo gezegde katholijke opvoeding. Op deze voorwaarde zou ik liever ketter of schismatiek zijn. AALST, 25 Juni. Per 1 beet. 32 lit. 50 cent. TarweFranks. 32 00 a 35 00 Masteluin 23 00 28 00 Rogge20 50 22 50 Geerst 00 00 00 00 Haver 00 00 00 00 Rapzaad 00 00 00 00 Lijnzaad 00 00 00 00 Raapzaad-lOie. 00 CO 000 O Lijnzaad-Olie. 00 00 00 00 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 00 00 00 00 Lijnzaad Koeken 00 00 00 00 Hoppe (1869) per 50 kil. 50 00 00 00 Aardap. (roode) p. 100 kil. 11 00 12 00 id. (witte) O 00 0 00 .Boter, per 8 kilos 6 00 8 Oq Eiers per 25 1 81 1 90 Viggenen per stuk. 17 00 22 03 Vlas de 8 kilos 5 55 6 60 Lijnwaden ter markt gebraebt. 102 stuks Verkocht. 50 DENDERLEEUW, 20 Juni 1870. Tarwe, per 100 kil. fr. 30 00 a 34 00 Masteluin, 22 50 25 50 Koren, 20 00 21 00 Garst, 00 00 00 00 Haver, 00 00 00 00 Aardappels, 11 00 12 00 Hoppe per 50 kil. 00 00 00 00 Vlas per 3 kil. 0 00 0 00 Boter per 3 kil. 7 00 8 00 Eiers per 25. 1 72 1 08 Viggenen per stuk. 19 50 25 52 De Festival zal bestaan in Mirletons muzieken zoo als houten, zinken, strooiejen, blikke muzieken enz. Er wordt ook gegeven een verguld Eermetaal aan de meespelende leden. Er zal ook onder de deelnemende Maatschappijen, na den Festival, een verguld Eermetaal met de teer lingen te verwerpen zijn, als ook een gëschenk voor den koddigsten tenue. Om 1 uur zullen alle de deelnemende Maatschap pijen zich op het Statieplein vereenigen en van daar in stoet de volgende straten doorgaan. Fabriekstraat, Statiestraat, Nijverheidstraat, Bier- straat, Molenstraat, Kapellcstraat, Esplanadestraat, Leo- polslraat, Nieuwstraat, Keizerlijkeplaets, korte en lange Zoutstraat, groote Markt Kerkstraat,, Ponstraat, en rond de houtmarkt, alwaar elke Maatschappij twee schoone stukken zal uitoefenen. De Festival zal gesloten worden, door een bal po pulair on 9 ure 's avonds met schoon verlichting en vuurwerk.

Den Yker | 1870 | | pagina 3