BUITENGOED •stand te Ieeren gebruiken en zijne rechten en plichten te leeren want eens dit wel begrepen zijnde, zal het niet zoo ligt zijn van goed en bloed op te offeren voor koningen of keizers, die zich beleedigd gevoelen voor eenen niet. Zal liet menschdom verblind blijven Zal de bloedige oorlog van heden nog geeue bittere vruchten genoeg voortgebracht hebben Niemand, heeft het recht om over ons leven te beschikken, noch koning, noch keizer, de twisten tusschen de volkeren kan men op an dere wijzen besfissen waarom die wreede ver woesting van onzen evenmensch en broeder P Waarlijk, als men de tegenwoordige gebeur tenissen nagaat, moet men met hartwee beken nen, dal de mensch laag gevallen is en zijne ede le bestemming hier op aarde niet meer begrijpt, of nooit begrepen beeft. Lang genoegis het volk het speeltuig der over- heerschers geweest, dat het een verbond van wapenstilstand make, er zijn reeds genoeg ar men en bei enen verbrijzeld, het zijn die werk tuigen, waarmede gij burgers, voor vrouw en kinderen uw dagelijksch brood moet verdienen, oefent u in deze wapens van's morgens vroeg tot 's avonds laat, en de Heer zal uwen arbeid zegenen. Koophandel.) EEN DUIVEL IN ENGEL VERANKERD. Weet gij, zegteen correspondent, wieu de meest aanhoorde raadgever is van het klerikaal kabi- iiet? Het is de gewezen voordraclilhoudcr over de instellingen van Langrand, de gewezen professor eener Hoogschool, die M. üumortier in volle Ka mer beschuldigde, de godheid van Christus en zijne leergangen te loochenen, hetisJl.Bras- seur M. Brasscur werkt alle dagen met AI. Ja cobs, minister van linanlien; M.JVlaloti boezemt geen vertrouwen genoeg in bij heeft niet diep genoeg in de zaken van Langrand gesleken M. Brasseur, dat is een verschil. In afwachting dat Al. Langrand-Dumonceau minister financiën worde waarom niet AI. d' Anethan, zijn mede werker, is minister van buitenlandsche zaken -en kabinetshoofd op den koop toe in afwach ting, zeg ik, dat AI. Langrand-Dumonceau mi nister van financien wordt, is het noodig dat AI. Jacobs, die gcene ondervinding heeft, zich om ringd van een man, die hem over de zaken van zijnen aanstaanden opvolger inlicht. AI. Brasseur te samen met AIAI. Alalou en Ja cobs, maken een belastings-onlwerp gereed. Er is van niets kwestie dan van de afschaffing van hel patentrecht en van het iecht op den verkoop van drank, die men zou vervangen, door ecne nieuwe belasting, de belasting op de inkomst. Alen weet nog niet wat men nog al te ver wachten heetl van finanlie-manuen van de school Langrand. JAN DELAET. Aangaande Jan Delaet, lezen wij het volgende in de lUeuse Jan Delaet, wiens gerechtelijke tegenspoe den men kent, is ten zelfden tijde in een Kamer benoemd lot voorzitter eener afdeeling en lid der bestendige kommissie van Nijverheid. Zulke feiten zijn voldoende om ons een denkbeeld te geven van bet karakter der meer derheid, welke ons thans regeert. Wij weten niet hoe men tegenwoordig in onze gouvernementeele en Wetgevende Krin gen de degelijkheid verstaat; doeh wij ver klaren dat feiten, zoo als bovengemelde, bij alle eerlijke lieden een gevoelen van walg en diepe verontwaardiging moeten doen ontstaan. Dat fanatieke kiezers een Delaet naar het Parlement zenden, dat is hunne zaak doch de leden der meerderheid zouden eerbied genoeg moeten bezitten voor zich zeiven en het man daat welk hun is toevertrouwd, om dergelijke mannen niet op een peterstaai te plaatsen. Is het un dan nog niet genoeg dat zij het land willen cretiniseeren? Willen zij, door dergelijke voorbeelden, het dan nog geheel en al veront zedelij ken? Alen verzekert dat De Alculemeester, die tot 15 jaren dwangarbeid is veroordeeld, uithoofde des diefslals van 400 duizend franken bij het Re kenhof gepleeg ecne genadevraag tot den Ko ning heeft gericht. Wij twijfelen geen oogenblik, of deze genade- vraag zal door hel kabinet geheel en al worden ondersteund, dewijl De Aleulemeesler, gedu rende twee jaren, in de bureelen van Langrand- Dumonceau is werkzaam geweest De eerlijke lieden moeten immers malkande ren helpenen beschermen. Alen schrijft uit Brussel aan den Journal de Gand dat de Hang tie générale et des travaux publics op hel punt is van het anonymaat te be komen. Op alle andere tijdstippen zouden wij moeite hebben onzen correspondent op dit punt te gc- loovcn doch wanneer wij ons te binnen bren gen dal deze bank, te rekenen van haren eersten oorsprong gehecht was aan de instellingen Lan grand en wat de volgelingen van de maatschappij en Langrand geworden zijn, hebben wij hetrecht niet meer om over zulke feilen verbaasd te zijn. Da Volkskamer Heeft deze week 1° nog een krediet van twee millioen gestemd voor het leger, 2" de ondervra ging van AL Brasseur omtrent de politieke hou ding van sommige dagbladen die door Pruisen zou beknibbeld geweest zijn, welke zonder ge volg geweest is, onderzocht en o1' de uitleggingen van AL Corntsse gehoord omtrent desehandige kwijtschelding van gevangzetting door de recht bank tegen bakker Hessels, van Antwerpen, die zijn brood had vergiftigd, uitgesproken. MarkJprijzen. Aanbesteding SCHOOLLOKAAL, met onderw ijzers woonst. TE BURST. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. Verkooping bij Superabondanten Zitdag van 67 aren 35 centiaren Bouwgrond en Hoveniers- land te Aalst-Sehaarbekc, ach (er de Alculeschel- tekapel, op Donderdag 24 November 1870, on* 4 uren namiddag, let* Eslaniinet van Juffrc weduwe Callebaut, te Aalst, aait de Werf. Bij uilscheiding van Bedrijf, Openbare Verkooping van Winkelwaren cn winkelgerief te Aalst, in de Pontstraat. De Notaris Bootte, te Aalst, zal krachtens tot lating, ten verzoeke en ten huize van den heet Judocus Kieckens De Vulder, te Aalst, in de Pontstraat, openbaarlijk verkoopen, op maan dag 28 november aanstaande ett des noods de volgende dagen, om 9 uren 's morgens eene groote menigte Specerijen; Saijellen, garen, lint, tres, enz. 600 kilos tabak, I ton chiklabak, snuif. 11000 eiga re n, pijpen, enz. Ecne tabakbann, Toogen, Loketten, ledige Standers, Schalen ett Gewichten, koffijtrommel, enz. als ook eettige Alcubehtire voorwerpen. VERKOOPING van een SCHOON STUK LAND te U "te helen opliet gescheet met Lede. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal in bet openbaar verkoopen Een stuk Land gelegen le Wichelen, geschei den der gemeente Lede met de beke, omtrent bet kasteelsijp, genaamd den Jesuitenboseli, sectie B Nos. 1008- 1028 en 1029, groot 3 hectaren 36 aren 33 centiaren. Verdeeld in koopen. Gebruikt bij Felix Van den Abbcele, Theo dore Van Den Nest, Philip Van de Meersehe, allen te Lede en Vital De Winne, te Wiebelen.' VERBLIJF M SOVEJIBEIt 1870. Telken; om 3 uren namiddag (er Eslaminet L ESPLANADE bij d'beer Guillaume Van Cau- wenberglt Ie Aalst, aart de Esplanade. Meubelaire Vemlilie TE AALST, nabij de Botermarkt. De Notaris DE PAUW, le Aalst, zal op Alaan- dag 28 November 1870, om 2 ure namiddag, ten slerfhuize van Juffrouw weduwe Lefebure' te Aalst, in de Boterstraat, openbaarlijk verkoo pen al de aldaar te bevinden Aleubels en meu belaire voorwerpen. BY LICIfATIE. OPENGA RE VERKOOPING van een schoon en aengcnaem aen de sialie van den yzeren weg. De Notaris BRECKPOT, te Aelst, daertoc in regte be noemd, zal ten verzoeke van die bet beliourt, ter lus- schenkumst van zyneu ambtgenoot Meester DE SCHAEP- DRYVER, ten overstaen van den heer vrederngter des kantons Aelst, openbaerlyk verkoopen, om er by den kooper dadelyk in gebruik van te kamen. ZITDAGEN INSTEL. MAENDAG 28 NONEMBEK )JO,A VEBBLYF, 12 DECEMBER )1870, Tclkenc om 5 nre namiddag, ter Eslaminet AUX ARCADES, bewoond byJuffr. Wed:.we Van Den Brocck te Aelst, aen de statie van den yzeren weg. UITLANBSC11E TIJDINGEN. Niels bijzonders is er te melden in Vrankrijk of Prui sen: maar Rusland, dat het traktaat van 1,356 wil breken, heeft de aandacht er onrust gaande gemaakt. Zat er eenen algemeenen oorlog op volgen? Er is grooiebjks aan te twjjfelende tussehenkoiust dor luogendhedeu-onder- teekenaren is bijna verzekerd. De Her tog d'Aoste is door de Corlès met 192 op 309 stemmen koning van Spanje benoemd. AALST, 19 November. Per I heet. 82 lit 50 een TarweFranks. 2d 00 a 33 00 Masleluin 24 00 28 50 kogge22 50 23 50 Gaarst 19 00 19 50 Haver 14 13 ie 35 Raapzaad 48 C0,« 49 00 Lijnzaad 34 00 33 00 Raapzaad-Olie. 106 00 116 00 Lijnzaad-Olie. 72 50 73 00 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 21 00 22 00 Lijnzaad Koeken 28 00 30 00 Hoppe (1870) per 50 kil. 46 00 CO 00 Aardap. (ronde) p. 100 kil. 8 00 8 75 id. (witte) 7 50 8 00 Boter, per 3 ki'os 8 00 9 00 Eiers per 23 2 54 2 81 Viggenen fier stuk. 11 CG 00 00 Vlas de 3 kilos 0 00 0 00 Lijnwaden ter markt gebracht. 36 stuk. Verkocht. 26 van een nieuw Het kollegie ven burgemeester en schepenen der ge meente Burst, arrondissement Aalsf, zal op Maandag 5 december 1870, urn 9 ure voormiddag, io het gemeefg- huis te J?urst opeubaarüjk overgaan totde aanbesteding eens school-lokaals met onderwijzers woonst in een lot. De begrooting (die beloopt tot Ir. 19092 09), kohier van lasten en plan zijn ten inzage van een ieder ter gemeen te sekretarij te Burst Desekrétatis, De burgemeester. (get) II. J. De Ryck. (Set) Ch. Dooremnu. TE VY1CHELEN-SCHOONAERDE. Een schoon en aengeiiaem buitengoed gestaen en gelegen te Wieheleii-sehoonanrde, aen de statie van den yzeren weg en aen de nieuwe brugge over de schel de, groot in gronde 33 aren 10 centiaren, palende Oost sieur Adolphe Wezemael, zuid den steenweg van Wei- toren Iiaer dendermonde, West den beer graef De Kerk. hove-De Limon en Nuord sieur Elisins Pieters, laetst bc- woond geweest by dame De Moor Jespers. Hetzelve buitengoed, onlangs nieuw op gebouwd heb bende 6 boven kamers, gronten cn kleinen Salon, Eet- plaets, Bureau, spreekplaels, twee keukens, 15 inge- inaekte kassen, stallingen, remisien, schuunen en wet beplanten Hof en verdene gerieflrkbeden, kan door zyne voordeelige gelegenheid ook dienen voor alle br. dryven. De kooper zal de bootuen en gewassen moeten over nemen op de som van t'r. 577. 50.

Den Yker | 1870 | | pagina 3