Wooningen- GROOT1 JAARMARKT Marktprijzen. Openbare Verkooping Vlierzele Oordegemschestraat, H JAARLiJKSCHE Kermis te Leeuw brugge, BERICHT. Geschiedenis der Stad Aast. komt en gaat hij alsof hij iets zacht, blijft plotse ling staan alsof hij wachtte vliegt plotseling op, hapt in de lucht alsof hij eene vlieg wilde vangen, en werpt zich blaffende en huilende tegen den muur de stem van den meester doe,t deze inbeeldingen ophouden de hond gehoorzaamt, maar langzaam, aarzelend en schijnbaar met tegenzin.- 2° Hij poogt niet te bij ton, is vriendelijk, zelfs hartelijk hij eet en drmkt, maar hij knaagt aan zijne mand, aan de randen van gordijnen, van kus sens, dekens, karpetten, enz. 3° Aan de beweging met zijne pooton langs de zijden van zijn open hek zou men ineenen, dat hem een heen in de keel hinderde 4° Zijne stem 'heeft eene verandering onder gaan, die niet onopgemerkt kan blijven 3° De hond'begint met andere honden te vech ten dit is, indien de hond vreedzaam van aard is zeer zeker-een kenmerkend teeken. De nummers 3, 4 en 5 toonen een reeds ver gevorderd tijdstip der ziekte aan, en de tijd is op handen, dat de menseh, indien niet onmiddelijk maatregelen worden genomen, aan de gevaarlijke .aanvallen van het dier zal blootstaan. De hond moet vastgelegd, of, beter nog, afgemaakt worden. De raad verlangt, dat deze raadgevingen van tijd tot tijd ia de dagbladen zullen worden opgeno men, en, heigeen-ons zeer doeltreffend voortkomt, »dat zij zullen worden afgedrukt op de keerzijde der honden belastingsbiljetten quittancië van die be lasting, en eindelijk achter op de jachtakten. Deze «uitmuntende maatregelen behoorden algemeen ge nomen te worden. TE WEENEN. Voor het gebouw der bloemententoonstelling hebben do Japanners een beeld van Boudha opge richt, dat geheel uit papier maché vervaardigd en verlakt is. Het heeft eene hoogte van 73 voet, en het voetstuk beslaat eene oppervlakte van 13 me ters. Men roemt hijzonder de handigheid van de Japanners als werklieden. Zij werken zoo stil, be haard en regelmatig, dat men hen bijna niet hoort. Als katten klimmen zij op het dak van hun pa viljoen en voegen.de latjes en stokken waaruit liet is samengesteld met bijzondere kunstvaardigheid Ie zamen. Regelmatig als een uurwerk vallen de [hamerslagen, en ieder treft het doel met bewon derenswaardige juistheid. Zij hehben hun paviljoen uit het kostbaarste hout, waavan in Europa slechts sieraden worden vervaardigd, opgetrokken, en sierlijk en schoon ziet men in natura voor zich, wat men op platen of op de teekeningen op kiest- jes, koppen, enz. zoo dikwijls heeft bewonderd De Japanners hebben getoond hoeveel en liefelijke dingen men op een beperktexuimte kan tot stand brengen. Door het kleine park van het Japansche terrein slingert zich een heekje, welks bedding hier en daar nog de hydraulische kalk vertoont waaruit zij is vervaardigd, en waarin zelfs de groo- te steenblokken niet ontbreken, die de plaats van een brug vervullen. Onder de veranda van het palviljoen, dat de sierlijkste kleurschakeling vertoont (heeft men schoon .uitzicht, op zijde van het gebouw bevindt zich een kleine tuin, met phantastische beelden en een moerasvogel op een poot staande, die veel ge lijkt op onzen ooievaar. De werken zijn allen met bewonderenswaardige juistheid uitgevoerd. De financieele crisis van Weenen is Mei, Perl heet. lit. 50 cent. Franks. 26 00 a 33 50 22 00 25 50 21 00 00 00 22 00 76 00 83 00 -. 92 00 84 00 18 00 25 00 23 00 00 00 25 00 85 00 34 00 92 50 84 50 19 00 27 00 000 00 000 00 08 00 10 00 6 00 07 00 1 54 01 81 •23 00 27 00 OPENBARE VERKOOP1NG. van EN EENEN BEPLANTEN TUIN met Pavilion te Aalst, De Notaris DE PAUW. Ie Aalst. zal, len verzoeke van w ie het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen openbaarlijk verkoopen: 12 Woningen en eenen beplanten Tuin met Pa vilion, te Aalst aan bel njuinveld of schrore- straat,'1 zamen groot 18 aren 96 centiaren, bij plakbrieven met pla n breeder beschreven in 6 verscbillige koopen. ZITDAGEN. Instel Dijnsdag27Mei) .q7-, Verblijf 5 Juni) lö/0* Telkens om 4- uren ramiddag. ter Estaminct La maison de Commerce, bij d'hecr Cornand te Aalsl aan de groole markt. Tot nadere inlieblingen en nemen inzage der verkoopings voorwaarden, titels van eigendom en pla-n, vervoege men zich ter studie vart bo- vengemelden notaris DE PAUW, te Aalst op de keizerlijke plaats N° 26. Studie van den Notaris Be Pauw. van eene PACHTHOEVE genaamd het HOF te MOORLEGEM, met Zaailanden en Meerschen,te Vlierzele en Sonnegem, groot tesamen 9 hectaer 46 aren 10 cent. bij plakbrieven met plan bree der beschreven. 40 24) Mei 1783, Instel Zaterdag Verblijf Telkens om 2 uren namiddag, ter Estaminet De Vier Winden te Aalst op de keizerlijke plaats. V EN D IT I E van OTesntocSsïl2,e Vcos'weis'pcsj VAN 3" MAANDAG VAN MEI Burgemeester en Schepenen der gemeente Denderleeuwgezien de beraadslagingen van den gemeenteraad in date 18 Maart 1873, maken bij deze bekend dal de Jaarmarkt of Veemarkt van 5en maandag van Mei, dit jaar zal plaats hebben op iMaandag 19 Mei 1873. Als naar gewoonte zullen ter gelegenheid der jaarmarkt en kampstrijd de volgende premien toegekend worden Aan den verkooper die bet grootste getal hoornvee Ier merkt zal brengen fr. 15'. Aan den verkooper van de grootste en schoonste ver zameling drijvers fr. 13. Aan bet schoonste ter mark! gesteld^ kalf (muilen) fr. 10. Aan den verkooper van hel grootste getal keefviggens fr. 5. Aan den kooper van de grootste en schoonste verzameling drijvers fr. 5. Aan den kooper van bet grootste getal koeibeeslen fr- 15. Een daartoe benoemde Jury zal uitspraak doen. Om 11 ure voormiddag plechtige uitreiking der premien in vorige jaarmarkten behaald. Voor bet schoonste getal koeibeesten dooi den beer Joseph De Schrijver te Denderhautcm. Voorde schoonste verzameling kalfvaarsen door den beer Henri De Gendt te Welle. -- Voor de schoonste verzameling keefviggens door den beer Frans Asscherickx te Dender leeuw. Aan den verkooper van bet grootste getal koeibeeslen door de heeren Joseph Frans De Schryver te Denderhautcm. Aan de kooper van bet grootste getal koeibeeslen dooi den beer Henri Sonck te Denderleeuw. Aan den kooper hierop volgende, door den beer Jo seph De Schrijver Ie Denderhaulem. Voor bet grootste getal drijvers, door den heer Juüaan 4Tan Nieuwcnborg. OP ZONDAG 15 EN MAANDAG 16 JUNI 1873. Zondag 15 Juni 1873, om 5 ure s'avonds aan de Kruisstraat. POLKSCONCERT Gegeven door de Fanfaren Maatschappij De Dendergahn Maandag 16 Juni om 5 ure 's avonds aan de Kruisstraat VLIEGENDE LOOPSTRIJD MET HONDEN, voor geldprijzen, en verscbillige volksspelen opgeluisterd door de fanfarenmaatschappii. VOGELBOLLINGEN. Eene kommissie is gelast, de noodige schik kingen te nemen en de prijzen toe te kennen MAANDAG 19 MEI 1873. Om 2 uro nanoen jaarlijksche schieting met den handboog gegeven doorde maalschappij de Vluam- scbe Leeuw. DONDERDAG 19 JUNI 1873. Om 2 ure nanoen gropte jaarlijksche vogelbol- lingter herberg B. D. Van Santen. Aldus vaslgesleld ten gemeentehuize in zit ting van den 26 CIi April 1873. Burgemeester en Schepenen. Op bevel; Frans Leopold Sonck. De Secretaris, Frans Gernay. D. Van Santen. Frans Asscherickx. Men schrijft in bij Ch. Dewolf-Van Dróogen- broeck Roozemarijnstraat N°1 Aalst, aan de: door FRANS DE POTTER EN JAN BROECKAERT Schrijvers van deGeschiedenis der Ge~ meenten van Oost-V laanderen, ZONDER VOORBEELD IN DE JAARBOEKEN. Op een dag hebben zich meer dan honderd huizen insolvent verklaard, in de geschiedenis der beurs •een feit zonder weerga Vele van die huizen genoten ter beurs zeer veel krediet en zijn de slachtoffers van de laatste dalingen der koersen. Zulk eene crisis had niemand verwacht. Wel had men er op gerekend dat de rijzing niet langer zou duren en wel had men eene matige reactie te gemoet gezien, maar op zulk eene da ling kon niemand verdacht zijn om de eenvoudige re den dal zij niet voldoende gegrond scheen. Inlusschen Me zaak ligt er eenmaal toe en blijkt nu bet gevolg te zijn .van de büitengewone speculatien. die tot in het overdrevene waren doorgedreven, doordien men in de laatste drie jaren daarmede tamelijk succes had gehad. Mannen van langdurige ondervinding verklaren, dat er ter Beurze nooit zulk eene moedeloosheid beeft ge- heerscht Ten gevolge der talrijke opschorsin- gen van betaling kon de Beurs, in weerwil van de lussclienkomst der bankiers, niet op haar verhaal komen lie vroegbeurs leverde een inderdaad treurig schouw spel oj). Ten twaalf ure werd de stemming iets beter, maar dit duurde niet lang en ten slotte bleef het treu rig, ten gevolge van de vrees dat bij de eerstvolgende afrekening liet aantal faillissementen zou toenemen. J3e gevolgen der Beurs-catastrophe zoo meldt de Oostenrijksche Corr. Gen.doen zich reeds bij a'e klassen der maatschappij ernstig gevoelen. Een aantal personen, die geen beursmannen zijn en zich ook ter Beurze het spel tot geen beroep hadden gemaakt, heb ben mede bij de talrijke faillissementen zwaar geleden. Vele, zeer vele bijzunderen, amblenaren, kleine han delaars, enz,'hebben al hun fortuin, bij sommigen de vrucht van jaren arbeid verloren. Geen wonder dei- halve dat men hier en daar tooneelen van wamhoop ziet. Gisteren bij voorbeeld stond op den Schottenring, bij het Hotel de France, een reeds bejaard man, welgekleed, maar blootshoofds en met verwilderd gelaat, legen de barree! te leunen en riep, zonder zich om de nieuwsgie rige omstanders te bekreunen: twee honderd duizend gulden te hebben gehad, en nu met vrouw en kinderen gebrek te moeten lijden Er volgden meer dergelijke uitroepingen, tot eindelijk eenige voorbijgangers den ongelukkige wegbraehten. In eenige huisgezinnen wacht men sedurl gisteren, bij enkelen sedert eergisteren, nog vergeefs op den va der, den broeder of den echtgenoot, die vermoedelijk in wanhoop ronddwualt. Een beunhaas die alles had verloren, was eergisteren, wanhopig het huis uitgelopen Gisteren morgend kwam gijne jeugdige vrouw, die gehoord had dat hij bij het Beursgebouw gezien was, daarheen en eischte drin— end te worden toegelaten. Na lang wachten, ten gevolge van de onbeschrijfelij ke verwarring die er heerschte, hoorde zij dat men haren echtgenoot van hare komst had verwittigd. Een oogenblik later kwam hij voor den dag en stelde de vrouw hem eeu couvert vol banknoten ter hand. Zij had al hare kostbaarheden en andere voorwerpon van waarde in alle haast verkocht en bij de opbrengst den spaarpot derkinderen gevoegd.om haren man in staat te stellen... nog een laasten coup te wagen Gisteren werd uit het Donatskanaal een brieventasch en later de eigenaar uit het wafer gehaald een jong man, diezich uit wanhoop over zijn verlies had verdron ken. Er werden nog meer gevallen verhaald, waaruit blijkt welk een geduchtigen schok de crisis in allerlei kringen heeft te weeg gebracht en er heerschte heden ter Beurze tegen sommige personen zulk eene verbitte ring dat men hier en daar io het gebouw zelf handge meen is geweest. 17 Aalst, Tar,jve. Masleluin- Rogge Gaarst Ilaver. Raapzaad. Lijnzaad. Raapzaad-Olie Lijnzaad-Olie Raapzaad Koek. p. 100 kil. Lijnzaad Koeken Hoppe (1872) per 30 kil. Aardap. (roode)p. 100 kil. Boter per 8 kilos Eiers per 25. Viiggenen perstuk. De Notaris DE WINDT te Oordegem zal op DijnsJag 20 Mail 873, om 8 uren voormiddag openbaarlijk verkoo pen, te Vlierzele aan de Oordegemschestraat al de ineu- belaire voorwerpen zich bevindende ten sterfhuize van Co(eta Blom inleven huisvrouw van Costant Verhocveu Gentecnte Dcndcrleetiw 3878 en

Den Yker | 1873 | | pagina 3