GEDICHTEN VREDE EN EENDRACHT GRAZING ETC joseph i>f, imnrv Men vraagt boekdrukkers leerlingen, ten bureele dezes. luitenant Yictorieu Van De Weghe. DE MOEDIGE STRIJDERS LAN OEN te Oltergem en le Erondegem, Bestuur der Registratie en Domeinen. Hovenier en Landbouwer wijzigen. Die kommissie is samengesteld nit een zestal le den der Kamer van Vertegenwoordigers, hooge ambtenaars bij 't. bestuur der spoorwegen en in het ministerie der openbare werken. De beruchte Adèle Spitzeder heeft tegenwoor dig ook niet veel geDot in haar leven. Niet alleen is he: gedaan met al haar rijkdom en grootheid, maa" ook mot hare gezondheid; zij is aan eene zij de van haar lichaam geheel lam en kan slechts op krukken gaan. - Een uitstekend middel om de deugdelijkheid var volksinstellingen te beproeven heeft de keize- rii van Oosten rijk dezer dagen inpratijk gebracht. Geheel onverwachts, zonder, dat iemand hierom trent was ingelicht, bracht zij een bezoek aan de volkskeuken in de Schoulaterngasse. In de nabijheid van het gebouw liet zij zich met haar rijtuig afzetten en wandelde toen door slechts éénc dame vergezeld er heen. Daar op dien tijd, I uur des namiddags, de aandrang van het publiek dikwijls zeer groot is, moeten somtijds, als alle plaatsen bezet zijn, de deuren eenigen tijd worden gesloten en zoo kwam het ook, dat de keizerin eenige oogenblikken te midden van het gedrang moest wachten, en daar zij zeer eenvoudig gekleed was herkende niemand haar. Eindelijk binnen gelaten stonden de dienstdoen de ecredamen zeer verbaasd II. M. te zien, die tei- stond een onderzoek instelde naar de inrichting, de spijzen zelve proefde en aan een paar gasten vroeg of het eten altijd zoo smakelijk was, wat bevesti gend werd beantwoord. In korten tijd hebben de volkskeukens in Wee- neueene groote uitbreiding gekregen,zoodat thans dagelijks 7000 tot 9000 porties in die inrichting worden verkocht. O die leelijke franc maconsWilt ge nu wat weten, brave mensehen die meent dat de franc- maQons anders niet en zijn als een opgeraapten hoop,meè blutsen in hunnen hoed en gaten in hun leerze Lees nat een telegram uit Londen bevat 4 Gisteren Woensdag had in Londen de instal latie plaats van den prins van Wallis in de Albert- llalle.als grootmeester der vrijmetselarij (of anders gezeid J'ranc-maconnerie Let nu wel, beste lezers, dat de prins van Wal lis de toekomende koning van Engeland is. Wat zegt ge nu van die geestige klerikale en jesuietieke schrijvers die de franc-macons uitschel den, en schrijven dat het maar gemeene kerels zijn 1 En de Paus zelf isfranc-macon Eeigisteren is een behendige dief bij middel van valsche sleutels in de kamer gedrongen van moederke Martens, woonachtig op de St-Andries- plaats te Antwerpen, en heeft den spaarpot van liet vrouwke bijna geheel geroofd. De gestolen som beloopt rond de 300 frank; het ergste van al is, dat enkel een honderdtal frank van het gesto len geld aan moederke Martens toehoort. Het o- verige was het eigendom van eene uitlegmaat schappij voor Scherpenheuvel. Dit is reeds de tweede diefstal die men bij deze vronw pleegt. Een jaar geleden roofde men baren spaarpot, welke toen 50 fr. bevatte. De genaamde Augusle Picard van Rochester in den Staal New-York, heeft de 108c verjaardag zijner geboorte gevierd. Hij heeft te Quebec eene zuster die 106 jaar oud is. Justiano Roxas, de eeuweling uil Californië, is dezer dagen te Santa - Cruz overleden, in den ouderdom vau 122 jaar. Er bestond geen den minsten twijfel nopens zijn ouderdom; iedereen weet dat hij 86 jaar geleden gedoopt werd, in de kerk der misste te Santa-Cruz en dat hij alsdan 36 jaar oud was. Uit Goda wordt bericht dat de uitvoering der wet op den arbeid van kinderen door de fabrikan ten aldaar op allerlei wijzen wordt bemoeilijkt. Men spreekt van allerlei knoeierijen; de kinderen worden in hoeken en gaten (soms zelfs in zakken) weggestopt als de politie komt inspecteeren; ook zendt men hen van de eene fabriek naar de ande re, om het der politie op die wijze moeilijk te ma ken. 't Is te hopen dat aan de wet met klem de hand moge'gehouden worden. De Événement weidt de geboorte van een wonderkind in een der armoedigste wijken van Parijs, namelijk Butte au-Cailles. Het is een kind aap, en overigens goed gevormd. Dit wonderkind heefi een langen staart, de huid is bedenkt met zacht, zijdeachtig goudgeel haar. Evenwel als de apen heeft het kind vierhanden; de vorm is die van een gewoon kind, de uitdruk king evenwel levendiger dan gewoonlijk bij pas geboren kinderen het geval is. Het heeft reeds vier tanden boven en zes beneden in den mond. Dooi' deze vroegtijdige verschijning van tanden kan de moeder het kind niet zuigen, en is zij genoodzaakt het door middel van een zuigflesc h groot te brengen. De vader, een timmermansknecht, is wegens deze misgeboorte zoo aangedaan, dat hij in twee dagen niet te buis is geweest, en naar zijnen broe der is gegaan, die in de omstreken van Parijs woont. Men vreest dat de ongelukkige het verstand zal verliezen, daar hij zicli maar niet kan vereenigen met liet gedacht een kind-aap tol zoon te hebben; de doctoren geven de verzekering dat het kind in leven zal blijven. Het is echter in onzen tijd van wonderen en monsters een aardig fortuintje, BURGERLIJKE STAND van 23 lol 50 Apr. GEBOORTEN. Mannelijk 8),-, Vrouwelijk 51 0 HUWELIJKEN. P. Van der Helst, voerman, met V. De Groot herberg1, OVERL1JDENS. G. Longé, werkman, 64 j. mijlb. M. Moeyersoen, renteniersier, 52 j. Keizerlijkepl. A. Boon, wed" Daens, boekhandelaarster, 79 j. Molensl. A. Van den Breml. z. h. 41 j. Esplanadestr. P. Cobbaert, kleermaker, 70 j. te Parijs overleden Al. Van Nuffel, z.b. 50 j. Leopoldstr. J. De Koning, z. b.67 j. Mijlb. V.Waulers, brouwergasl, 41 j. wo nende te Erembodcgem. Vier kinderen onder de 7 jaren Uitgegeven ten voordeele der Burgerscholen van Aalst, Dendennonde en Ninove. Verkrijgbaar bij den beer A. De Schepper- Pilips te Dendermonde. MAATSCHAPPIJ Kaatspel op 't ziftGraanmarkt. OPENING DES PRIJSKASVtPS- Voor oen schoon gouden Eermetaal; op Zondag 2 Mei aanstaande, ten 1 1^2 namiddag tusschen de partijen van Dominique Van Landuyt van Nieu- werkerken en Vitalis Aluylaert, Herdersem. Ten 3 ure tusschen de partijen van Edmond Verlacht, Berlaere en Seraphinus Goeman, Hofstade. Om 4 ure de overwinnaars tegen malkaar. Op Zondag 9 Mei, zal den prijskamp voortge zet worden, tusschen de parijen die in ons nummer van toekomende zaturdag zullen aangekondigd worden. ABONNEMENT KAARTEN. Van heden af zijn er abonnement kaarten, gel dig voor geheel den tijd van den prijskamp op 't zift, te verkrijgen bi) d'heeren L. DeConinck, C. De Wolf, Am, Heyvaert, Alp. Van .de Putte, L. Moortgat, Cam. De Wolf, Edm. D'hoir en Cli. Van Hauwermeiren. Voor de gereserveerde plaatsen fr. 3. Voor de eerste plaats fr. 2. MAATSCHAPPIJ In de Zonnebloem, Geeraardsbergschestraat Schietiug met den handboog op Maandag 29 Maart 1875 «2denPaaschdag» en op Maandag 17 Mei 2den Sinxendag (Sl-Job's kermis) onder de volgende voorwaarden 400 Fr. VOORUIT Fr. 400 verdeeld op \ijf oppervogels. Een vrij peloton van 6 man: zooveel vogels als er schutters.zijn hoogvogels medebcgrepen. Inleg fr. 6 terug fr. 5. Begin om 2 4/2 ure, einde om 6 ure. 45 centiemen pijlrapersgeld. De Sekretaris, De Koning, De Voorzitter, E .Enylelroeck. E.Vermeiren, J. Eellinckx. Do Notaris A ERBRUGuHEN te Erpe, zal openbaar verkoopen. 4U 44 aren 60 centiaren Land te Oltergem.op den Molenkauter; 2° 45 aren 58 centiaren Land te Oltergem, op den Doorn. 5° 45 aren 38 centiaren Land te Erondegem op het Sport. 4° 08 aren 92 centiaren Land le Oltergem op den Imogen weg. 5° De oogslhelft van 20 aren 94 centiaren I^and gedelig op Oltergem en Erondegem. 6° 09 aren 84 centiaren Land le Erondegem, op den Aloleiikauter. 7° En 49 aren 68 centiaren land le Ottergeni, op den Keiltoek. ZITDAGEN Instel45 .0_.. Verblijf, 20) Mei 18/5, Om 5 ure namiddag, ter herberg: De Vrien denkring te Erpe Dorp. De Notaris VERBRUGGHEN te Erpe, zal openbaar, verkoopen A. onder VLIERZELE. 4,: 24 aren60 centiaren Land,op den Heikant. 2° 42 aren 70 centiaren i^and, op den Droo- melogting. 5e 07 aren 70 centiaren Land op Strij- meersch. B. En onder ERONDEGEM. 4' 45 aren 90 centiaren Hooiland.in het Sijp. 5" En 20 aren 59 centiaren Land op den hoog- kauter. Instel 48 Mei Perblijfl Juni) Telkens om 3 uren namiddag,ter herberg van Frans De Coster le Impe. VERF ACHTING bij aanbod voor oenen termijn van 5 jaren, ingang nemende den 4 Januari 1875, der WASSENDE TE BEKOMEN BIJ te Aalst, tegen het Slachthuis, Wortel- en Ajuin zaad 1 Blc kwaliteit. Aspergie- planten van 1, 2,en 3 jaar oud. Civiele prijzen Draaineerbuizen. Bouwmaterialen. ooo oa Di.ltUi: ItllKHS VAN PRIJS TWEE FRANK. STAD AALST. hantooi' Aalst. 1* Op de kanten en afhellingen van den ijieren-weg, vau het gescheld van Denderleeuw tut de statie van Aalst, van de statie van Aalst tot aan de palen van Sehellehelle, en van den steenweg van Dendermonde tot aan de palen van Audegem. En 2° Op de kanten en afhellingen der ijzeren-baan van Denderleeuw op Kortrijk, op het grondgebied van Meire. Deze verpachting zal geschieden in een of meer lo ten, bij gesloten soumissirn, in te leveren ten kantoore der Registratie en Doiueioen, Statiestraat te Aalst, voor den 10 Mei 1875. Tzvrezr&isasezjziS&rxs txuoei Aalst, 1 Jlei. Per 100 kilos. Tarwe. Frank. 24 80 a 27 00 22 00 25 00 RnSg«' 20 50 21 00 Gaarst 00 00 00 00 Haver 26 00 27 00 86 00 37 00 Lijnzaad S3 00 35 00 Rapzaad-Olie.. 72 00 00 00 Lijnzaad-Olie. 61 00 61 50 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 20 00 28 00 Lijnzaad Koeken 28 00 35 00 Iloppe (1874) per 50 kil.. 1 00 00 Aardap.(roode) p. lOOkilos. 07 00 07 50 Bol er per 3 kilos 07 63 08 54 Eiersper 25 1 63 1 82 Viggenen per stuk 22 50 32 80

Den Yker | 1875 | | pagina 3