wakkere tooneelkundigen vroeger reeds ter een ieders voldoening vertolkten, en Het fViegje, dramatische schets, in de laatste dagen te Gent en te Brussel opgevoerd waar het veel bijval geniet. Het programma belooft dus veel; ook zullen alle taal-en vrijheidsminnende harten,wij twijfe len er geenzins aan, het Aalsterseh looneelkundig gezelschap willen toejuichen, zeker zijnde er ee- nen aangenamen avond doortebrengen. Hel kies-eollege van het arrondissement Gent is bij koninklijk besluit bijeengeroepen op dinsdag 23 November, ten einde eenen volks vertegenwoordiger te kiezen in vervanging van den heer P. De Baeis overleden, 't Is de graaf De Kerkhove. de achtbare burgemeester van Gent die door de liberale grondwettelijke ver- ceniging van het arroudisscment als kandidaat voorgedragen wordt. Onze liberale vrienden van Gent hebben goeden moed om den strijd aan te gaan en zij denken den naam huns alom geachten burgemeester zegepralend uit de stem bus te zien komen. Na langen uitstel en lang wachten hebben de kierikalen eindelijk een kandidaat gevonden. De koning stelf veel belang in de burger wacht, die door zijne miuistes wel een weinig verwaarloosd en door de kierikalen bladen bij elke gelegenheid aangevallen wordt. Zij is over bel algemeen liberaal. De jagers en artilleristen der brusselsche burgerwacht zijn door Leopold ]i uitgenoodigd eenige manoeuvres uittevoeren in den omtrek van zijn kasteel te Laeken. Dat hel spiegelgevecht door een feestmaal voor de overwinnaars en de overwonnenen gevolgd zal worden, spreekt van zelf. Het verblijf des keirers van Duitschland te Milaan haalt het gemeentebestuur aldaar twee processen op den hals, en wel uit zeer kurieusen hoofde. Alen weet, dat in de schouwburgen in Italië, behalve de plaatsen die bij het jaar ver huurd worden, een zeker aantal loges zijn, die partikulieren 111 eigendom toebehooreu. Zij hebben er de sleutels van en het recht ze te verhuren of te verkoopen. Zoo zijn de hertog Scolii en de advokaat An tonio Travtrsi eigenaars van loges in het theater la Scala.Beide zijn zeer anli-Duitsch, en zij lie ten derhalve, om hiervan blijk te geven, bij de galavertooning ter eere van keizer Wilhern, bun loges ledig staan. Zoodra het gemeentebestuur daarvan onder richt was, begreep bet zulk eene opzienbarende betooging niet te moeten toelaten. Een sloten maker werd onlbodpn, om de deuren der beide loges open te breken, en een voldoend aantal pruisische offieieren uitgenoodigd de ledige plaatsen te bezetten. Daarmede was de gala-representatie gered; de koning van Itallen bemerkte of vermoedde zelfs niet welk een hoon men in zijne tegenwoordig heid zijn duitschen gast had willen aandoen. Maar nu komt het hinkende paard voor het gemeentebestuur achteraan. De genoemde eige naars hebben bet voor de rechtbank gedaagd cn eischen schadevergoeding voor bet geweldadig in bezit nemen hunner loges. kiezing te Cherscamp. Als een verblij dend teeken halen wij der. uilslag aan der kie zing welke de Gherscamp, in hel arrondissement Weiteren beeft plaats gehad, waar de strijd zeer gevig was en de kleiikalen alles gedaan hebben wat mogelijk is om op de kiezers te drukken. Ziehier den uitslag: Getal kiezers 89. Liberale kandidaten 63 stemmen Klerikale 26 Wij zeggen bravo voor de liberale kiezers van Cherscamp. V\ ij vernemen dat heden door een groot getal achtbare kiezers van Alechelen aan de Be stendige Deputatie van Antwerpen tegen de af- geloopene kiezing is geprotesteerd geworden, uil hoofde van schandalige feiten en drukking wel ke door de klerikale partij aldaar zouden uitge oefend zijn. Zich beroepende op het recht, hun door het kieswelboek toegestaan.vragen deze burgers aan de deputatie, dat een enkwest zou geopend wor. den over de feilen cn handelingen der clerica- len te Mechelen. Wij wachten op den uitslag der zaak. Dijnsdag werd de wetgevende ziitijdgeopend. De minisleis hadden daarover niets laten weten en de Moniteur maakte zelfs het uur niet hekend dat de volksvertegenwoordigers zich moesten vereeuigen. Onze klerikale bestuurders zijn ze ker van gevoelen zoo weinig Iawijt mogelijk te maken van de opening der Kamer, daar zij niels te zeggen hebben en die deugenieten van libera len spoedig genoeg op hunnen nek zullen zitten, om ze rekening over hunne daden te doen ge ven. 't Is jammer dat de kierikalen de zaken van bet land niet in familie mogen doen, anders zou den zij ons een kleedje passen. Een boer van een klein dorp uit Bretanje, een zeer fanatieke vent, gaal zijnen pastoor een bezoek afleggen en vertelt hem dat de ziel van zijnen vriend vVillem, sedert verscheidene maan den overleden, voor hein is verschenen. F.n hoe hebt gij geweten, vroeg licrn den pastoor, dat het de ziel van uwen vriend Willem was? O antwoordde de boer, omdat zij zoo veel gedronken bad dat zij zich niet recht kou houden. —Eenige dagen geleden overleed schielijk in eene slaapstee der Vande Wervestraat. te Ant- I werpen, een persoon vooralsnu nog onbekend. Wij denken hel niet onnuttig te zijn met het signalement van deze ongelukkige te geven,opdat dt .'„uiilie of betrekkingen daardoor zouden ken nis krijgen van zijn overlijden. Uit de papieren op het lijk door de policie ge vonden blijkt het, dat de overledene ingenieur was. Men vond op hem insgelijks een brevet voor uitvinding van spaarzame stoven. De over ledene was van lange en tengere gestalte, blond van hair, eenigzim, grijs wordende, met korte bokkebaarden. langen spitsen neus, en had reeds vele tanden verloren. Zijn gewoon kleedsel be stond uit een langen kiel over een zwarlen jas. L' Economiste francais behelst een artikel over de huishuur te Parijs, waaruit blijkt, dat zij in 1817 gemiddeld 90 francs per hoofd be droeg; in 1829 was zij tot 110 francs opgestegen, en tegenwoordig kan men haar veilig op 130 francs per hoofd rekenen. Een jong beambte der Sociélé de dépots. gevestigdplacede l'opéra, te Parijs heeft hel leven verloren ten gevolge van een zonderling toeval. Bij liet sluiten der buroelen, rond 3 uren 's avonds, was hij bezig met zijnen lessenaar in orde te brengen, toen hein zijn pennemes ontviel. Met eene snelle beweging sloot hij zijne knieën tot elkander om hel voorwerp te beletten op den grond te vallen, doch liet ongeluk wilde, dat het pennemes dwars door zijne beenen viel. De beweging van den jongeling was zoo krachtig geweest, dal hel lemmer van het pen nemes, hetwelk vast stond diep in zijn vleesch drong en eene ader afsneed. De wonde bloedde zoo overvloedig dat men genoodzaakt was den jongeling naar het gasthuis te brengen, waar hij weldra overleed. Gisteren morgen waren wij in de SinteEli- sabethgaslhuis te Antwerpen, getuige van een hartroerend tooneel. Eene boerenkar bracht al daar van Schooten aan eene kranke vrouw met drij kinderen, twee meisjes en een jongenije, waarvan het oudste hoogstens 9 jaren kon tel len. Deze ougelukkige schaapjes hadden, eenige dagen geleden hunnen vader .verloren, en nu bracht men hunne zieke moeder naar het gast huis, waarna men hen naar het Weezcnhuis voerde. De scheiding der mo°der en kinderen was zielroerend, endesmart dezer rampzaligen bracht hij de aanwezigen de tranen in de oogen. BURGERLIJKE STAM), van 29 oktob tot 3 nov. GEBÜOIVJ EN. Mannelijk 5).v) Vrouwelijk 9) HUWELIJKEN. C. Gits, katoentwijnder, met 0. Kiekens, twijnst. C. De Veylder, twijnder, met AL Dc Smet, twijnst. O VERLIJ DENS. T. Vinck, wed« De Gols, Iandbr 77 j. Alijlb. J. Caudron, w,edc Everaert, z. b. 53 j. Alijlb. L. Mertens, z. b. 16 j. Zoutstr. B. Van Aluyse win kei, wede Geeroms, z. b. 55 j. Schaarb. Vijf kinderen on,derde 7 jaren. DOUPi STERFGEVAL EN STAKING VAN BEDRIJF. Openbare verknoping door bevoegd ambt van zes sehoone Paarden (een van vreemd ras), 19 Koeibeesten, Varkeus. twee Genlsche Karre- kens. volmaakt Landbou wlialam, Meubels groote menigte itige&hnurde Veldvruchten. te Baalegem- Bragt, onder het belteer en de onl- vangst des Nolaris VERRRU.GGHEN (e Erpc, op den 23, 24 en 23 November 1875. telkens om 8 ure 's morgens. De beesten, rijtuigen en iiet laudbouwhaJm, zullen den eersten dag 23 November, om 9 ure voormiddag slipt verkocht worden. Letter-en Tooneelkundig gezelschap VOOR TAAL EN VRIJHEID te Aalst. Vertooning te geven op stadsschouwburg ZOJNDAG 14 NOVEMBER 1875, met de medewerking van Mevr. Bataille. 1° De Doopgetuigen. 2° Het Wiegje. De Dochter van den Kleermaker. PRIJZEN DER PLAATSEN Benedenplaatsen fr. 2. Balcon fr 1.— Twee de rang 50 centimen. INSCHRIJVING OP DE BIJBELSCUE GESCHIEDENIS doorG. Ileeres, R. K. P. met Alen schrijft in bij Ch. De Wolf, Roozema- rijnslraat, N" 1 Aalst. V honderd pinten van Gtistave Doré. Compleet in 50 afleveringen. Jaarlijks verschil oen minstens 20 afleveringen, dit werk is bestemd o'm zijne plaats te vinden in elk huisgezin, waai kunsten godsdienstzin gewaardeerd worden De prijs is zeer goedkoop gesteld, ten einde eenieder, zonder onder scheid van. rang of stad, in de gelegenheid te stellen cm dit onmisbaar HUISBOEK te kunnen inteekeoen Fl, e Aflevering, bevattende acht bladzijden tekst in folio en twee prachtige platen van Gustave Doré op zwaar <re- satineerd papier gedrukt, kost slechts 75 centimen. -Per 100 kilos. Frank. 26 00 a 28 00 21 00 25 00 J9 00 20 50 20 00 00 00 23 00 27 00 40 00 41 00 27 00 31 00 83 50 84 60 00 60 60 20 00 2' 00 24 00 3' 00 54 00 56 00 08 00 08 50 08 18 11 36 3 09 3 36 25 00 30 OQ Aalst, 13 november. Tarwe. Jlasteluin Gaarst Haver Raapzaad. Lijnzaad Rapzaad-OIie., Lijnzaad-Olie. Raapzaad Koek. p. 100 kil. Lijnzaad Koeken Hoppe (1875) per 50 kik. Aardap.(roode) p. lÜOkilos. Bot er per 3 kilos Eiersper 25 Viggenen per stuk

Den Yker | 1875 | | pagina 3